Az Orosz Síszövetség zászlaja alatt induló Alekszandr Bolsunov győzelmét hozta a férfi sífutók szombati síatlon versenyszáma a németországi Oberstdorfban zajló északisí-világbajnokságon.

Az orosz versenyző a 15 kilométeres klasszikus, majd 15 kilométeres szabadstílusú résztávból álló viadalon öt norvéggal csatázott az érmekért, de a skandinávok hiába tettek meg mindent azért, hogy leszakítsák riválisukat, Bolsunov kitartott, az utolsó emelkedőn pedig mindenkit maga mögé utasított.
Az orosz pályafutása első világbajnoki aranyérmét szerezte.
Sífutás
Robbantották a doppingbombát: páros lábbal szálltak bele az oroszok a WADA-ba és a norvégokba
26/03/2021 05:13
Második helyen Simen Hegstad Krüger, harmadikon pedig Hans Christer Holund zárt, a 4. és 5. helyen is norvég versenyző végzett.
Eredmények, férfi síatlon
(2x15 km):
1. Alekszandr Bolsunov (Orosz Síszövetség) 1:11:33.9 óra
2. Simen Hegstad Krüger (Norvégia) 1.1 másodperc hátrány
3. Hans Christer Holund (Norvégia) 1.7 mp h.
korábban:
A norvég Therese Johaug bizonyult a legjobbnak a női sífutók szombati síatlon versenyszámában a németországi Oberstdorfban zajló északisí-világbajnokságon.
A 32 éves, immáron 11-szeres vb-aranyérmes klasszis mögött két svéd riválisa végzett: a második helyen Frida Karlsson, míg a harmadikon Ebba Andersson ért célba.
A svédek olimpiai bajnoka, Charlotte Kalla ötödik lett, a világkupa amerikai éllovasa, Jessica Diggins pedig a 15. helyen zárt.