Ismét a Pénzügyőr nyerte a Magyar Kupát

Publikálva 13/03/2022 - 20:42 GMT+1

A Pénzügyőr nyerte a férfi röplabda Magyar Kupát, mivel az érdi fináléban három játszmában legyőzte a Kazincbarcikát. A PSE összességében és megszakítás nélkül is harmadszor diadalmaskodott, utóbbinak köszönhetően ezúttal a vándorserleget is megtarthatja.

A Pénzügyőr nyerte a Magyar Kupát

Az egy nappal korábbi, női fináléhoz hasonlóan kezdésre szinte teljesen megtelt az Érd Aréna, amelyben a borsodiakat és a fővárosiakat is népes szurkolótábor biztatta. A címvédő Pénzügyőr a mostani idényben mindkét bajnokiját megnyerte a Barcika ellen, odahaza 3-1-re, idegenben 3-2-re diadalmaskodtak Jókay Zoltán tanítványai. Az első játszma ennek megfelelően alakult, a Pénzügyőr elsősorban támadásban és blokkteljesítményben nőtt riválisa fölé, és bár a Vegyész a szett derekán elkapta a fonalat és mínusz kettőre visszazárkózott, hibái miatt ennél közelebb nem tudott kerülni riválisához, így hátrányból kellett folytatnia a mérkőzést.
A második felvonásban is jól teljesített a címvédő, amelyben a válogatott Magyar Bálint remekül irányított, támadóinak így sokszor csak egy blokkal kellett szembenéznie. A VRCK ezzel szemben több ki nem kényszerített hibával nehezítette saját dolgát, így folyamatosan nőtt a különbség a csapatok között. A hajrára tíz pontnál is nagyobb lett a különbség, a PSE könnyedén duplázta meg összetett előnyét.
A harmadik etapban próbált az utolsó szalmaszálba kapaszkodni a Kazincbarcika, amely ennek a játékrésznek az elején nyújtotta legjobb teljesítményét, így vezetett. A PSE a rendkívül stabil nyitásfogadásából továbbra is változatosan építette fel támadójátékát, de ekkor már a lengyel Ciupa vezette Vegyész méltó ellenfe volt a budapestieknek. A hajrá kétpontos borsodi előnyről kezdődött, de a PSE 18-20-ról, 20-22-ről, majd 22-24-ről is kiegyenlített a sok látványos labdamenetet hozó végjátékban, és végül négy játszmalabda hárítása után az első mérkőzéslabdáját értékesítve ünnepelhetett - igaz, erre háromszor is sort kellett kerítenie, mert a videobírós visszajátszások miatt kétszer is leparancsolták a játékvezetők a berohanó cserejátékosokat a pályáról. A 90 perces finálé legeredményesebb játékosa a budapestiek feladóátlója, Kovács Zoltán volt 17 ponttal. Az aranyérem mellé ezúttal CEV Kupa-indulás és négymillió forint pénzdíj is jár a győztesnek, míg az ezüstérmes kétmillió forinttal gazdagodik.

MVM férfi röplabda Magyar Kupa, döntő: Épkar PSE - GreenPlan-VRCK 3-0 (17, 13, 26)