Végre elfogytak a defektek - a balszerencsés Sebastien Loeb nyerte a Dakar 4. szakaszát

Frissítve 09/01/2024 - 22:33 GMT+1

Dakar-rali - A kilencszeres rali-világbajnok Sebastien Loeb volt a leggyorsabb az autósok mezőnyében a Szaúd-Arábiában zajló 46. Dakar-rali keddi gyorsasági szakaszán, amelyen a másodikként célba érő Yazeed Al-Rajhi növelte az előnyét az összetett élén.

Loebnek tett a legjobbat a sátorban alvás, a ralisztár nyerte a 4. szakaszt – videó

Loeb nyerte a keddi szakaszt, Al-Rajhi maradt az élen összetettben

A 299 kilométeres gyorsaságin Loeb (Prodrive) kicsivel több mint egy perccel volt gyorsabb a hazai kedvenc Al-Rajhinál, míg a címvédő és sorozatban harmadik sikerére hajtó katari Nasser Al-Attiyah (Prodrive) harmadik lett, ezzel az összetettben feljött az ötödikről a harmadik pozícióba.
A Toyotával versenyző Al-Rajhi előnye csaknem 4 és fél perc az összetettben a háromszoros győztes - és kétszeres rali-világbajnok -, a keddi szakaszon negyedikként záró Carlos Sainzcal (Audi) szemben.
Loeb a keddi szakaszgyőzelemmel - amely pályafutása 24. részsikere volt a Dakaron - az összetettben három helyet javított, így hatodik.
A motorosoknál a chilei José Ignacio Cornejo Florimo volt a leggyorsabb, ő az idei viadalon másodszor nyert szakaszt, s ezzel átvette a vezetést az összetettben, mivel az eddig élen álló botswanai Ross Branch egy sziklának ütközve bukott, s végül csaknem négy és fél perccel volt lassabb a győztesnél. A keddi etapot az amerikai Ricky Brabec zárta másodikként, ő változatlanul harmadik az összetettben. A címvédő argentin Kevin Benavides kedden harmadik lett, az összetettben pedig több mint 20 perces hátránnyal negyedik, míg a szatmárnémeti születésű Gyenes Emánuel a 30. idővel zárt és összetettben maradt a 32.
A Challenger kategóriában egy Yamaha-homokfutóval versenyző Lónyay Pál az olasz Filippo Ippolito navigátorral az oldalán kedden a géposztály 23. helyén zárt, az összetettben pedig a 34. pozíciót foglalja el.
A kamionosoknál a Qualisport Racing triója, Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László 13. lett a Scaniával és összetettben a 16. pozíciót foglalja el. Ebben a kategóriában Darázsi Zsolt, Léner Tibor és a francia Pierre Calmon (MAN) a 40. időt érte el, ugyanezen a helyen áll az összetettben is.
A Dakar-rali szerdán az al-Hofuf és Subajtah közötti, 118 kilométeres szakasszal folytatódik.