Négy magyar továbbjutó a nők selejtezőjéből a világbajnokságon

Publikálva 27/07/2022 - 21:25 GMT+2

Mind a négy magyar induló továbbjutott az elődöntőbe az alexandriai öttusa-világbajnokság női egyéni és csapatversenyében. A szerdai selejtező két csoportban zajlott, a 70 fős mezőnyből 36 versenyző - 15-15 helyezés, további hat pedig pontszáma alapján - lépett tovább a pénteki elődöntőbe, amelyben majd két 18-as csoportban küzdenek az öttusázók a szombati 18-as fináléért.

Gulyás Michelle - Magyar Öttusaszövetség/Martinek János

A szerdai selejtező két csoportban zajlott, a 70 fős mezőnyből 36 versenyző - 15-15 helyezés, további hat pedig pontszáma alapján - lépett tovább a pénteki elődöntőbe, amelyben majd két 18-as csoportban küzdenek az öttusázók a szombati 18-as fináléért. Az elődöntő előtt csütörtökön még egy rangsoroló vívást is rendeznek, annak az eredményét magukkal viszik a versenyzők a további szakaszokra.
Az A csoportban szerepelt Simon Sarolta és Réti Kamilla. A mezőnynek ez a része vívással kezdett, a vb eredményközlője szerint Simon 23 győzelemmel és 12 vereséggel ötödik lett, Réti pedig 21/14-gyel tizenegyedik. Ezt követte a 200 méteres úszás, amely mindkét magyarnak gyengébb száma. Simon 2:24.34 perccel a 32., Réti 2:29.93-mal a 35. időt érte el. Előbbi így a 11., utóbbi pedig a 22. helyről vágott neki a négy lövészettel megszakított 3200 méteres futásnak és a harmadik, illetve 15. helyen ért célba.
A B csoport úszással kezdett: Gulyás Michelle 2:10.49-cel negyedik, Guzi Blanka 2:16.08-cal 12. lett. Vívásban is előbbi teljesített jobban, 19 győzelemmel és 16 vereséggel a 10. helyen zárt, míg utóbbi 16/19-cel a 24.-en. A kombinált számot Gulyás hatodikként, Guzi a 19. pozícióból kezdte meg, a bő élmezőny a végére összesűrűsödött, és Guzi hatodik, Gulyás 11. lett.
Csütörtökön a női elődöntősök körvívása mellett a férfiak elődöntőjét rendezik, ugyancsak négy magyar részvételével.