Jön az olimpia második hete, az olimpia 10. napján 22 aranyérmet osztanak ki, kezdjük először természetesen a magyar vonatkozású eseményekkel:

Eljött a nagy nap, a Sea Forest kajak-kenu és evezőspályán előfutamokkal és reményfutamokkal megkezdődnek a síkvízi kajak-kenu versenyek, a 17 fős magyar küldöttségből tízen is vízre szállnak a következő versenyszámokban, az előfutamokban a tét a középfutamokba történő közvetlen továbbjutás lesz.
02:30 Női K-1 500 méter előfutamok (Lucz Dóra, Kárász Anna)
Olympic Games 2020
Várható volt: A paralimpiáról is kizárják a nézőket
16/08/2021 13:18
03:05 Férfi C-2 1000 méter előfutamok (Adolf Balázs/Fejes Dániel)
03:21 Férfi K-1 1000 méter előfutamok (Kopasz Bálint, Varga Ádám)
04:08 Női K-2 500 méter előfutamok (Kozák Danuta/Bodonyi Dóra és Csipes Tamara/Medveczky Erika)
Az előfutamokat az EUROSPORT PLAYER-en láthatják, a televíziós közvetítés az atlétika után kezdődik, ha a program nem csúszik, a reményfutamokkal (EUROSPORT1 05:00 ÉLŐ).
A sportok királynőjének magyar felhozatala igencsak karcsúra sikeredett, egyetlen atlétának szoríthatunk, világ- és Európa-bajnoki bronzérmes kalapácsvetőnk, Halász Bence lép dobókörbe, az A jelű, így korábban, magyar idő szerint 02:00 órakor kezdődő selejtezőcsoportban küzd a döntőbe jutásért. Az EUROSPORT1 és EUROSPORT 4K adásában reményeink szerint képernyőre is kerül majd Halász Bence, az összes kalapácsvető összes dobása ugyanakkor az EUROSPORT PLAYER-en külön feeden keresztül is nézhető lesz.

Halász Bence a 2017-es londoni világbajnokság kalapácsvetés döntőjében

Fotó: Eurosport

Követjük tovább a magyar női kézilabda-válogatott szereplését, élőben közvetítjük a Magyarország – Svédország utolsó csoportmérkőzést (EUROSPORT2 09:15 ÉLŐ), a továbbjutás szempontjából is sorsdöntő orosz-spanyol összecsapásba (az oroszoknak nyerniük kell) pedig szintén bekapcsolódunk a tervek szerint (EUROSPORT2 08:00 ÉLŐ).
A már biztos továbbjutó magyar férfi vízilabda-válogatott az éjszaka során ugrik medencébe, az utolsó csoportellenfele Olaszország lesz, a mérkőzést „európai” időben mutatjuk meg felvételről (EUROSPORT2 10:45).
Magyar szempontból a sportlövőkre és a birkózókra kell még koncentrálnunk, a férfi gyorstüzelő pisztoly mellett a férfi kisöbű 50 méter szabadpuska döntőjébe 04:30 órakor Péni István és Pekler Zalán áll, térdel, illetve fekszik lőállásba a nyolcas döntőbe jutásért, melyet 09 óra 50 perckor rendeznek, ez lesz a sportág zárószáma a tokiói olimpián.
A birkózók ellenben magyar szempontból megkezdik szereplésüket. Londoni olimpiai ezüstérmesünk, világ- és Európa bajnokunk, Lőrincz Tamás a kötöttfogás 77 kilogrammos, míg Szőke Alex a 97 kilogrammos súlycsoportban 04:00 órától küzd az elődöntőbe kerülésért. Az elődöntők már a tokiói idő szerinti délutáni programban kapnak helyt, kezdés 11:15, bízzunk benne, hogy lesz kiért szorítanunk a délutáni blokkban.
Az EUROSPORT2 magyar-román-cseh közös „ablakán” keresztül természetesen beszámolunk sportlövőink és birkózóink szerepléséről.

Nézzük az olimpia 10. napjának nemzetközi vonatkozású közvetítéseit:

Az élő programot ezúttal is atlétikával kezdjük (EUROSPORT1 02:00 ÉLŐ; EUROSPORT 4K 02:00 ÉLŐ), ezúttal a délelőtti programban nemcsak ügyességi számban, hanem pályán is döntőt rendeznek, a már említett férfi kalapácsvetés selejtező és a női 200 méter, illetve 1500 méter előfutamok mellett a két éremosztó versenyszám időpontjai a következők:
03:20 férfi távolugrás döntő
04:50 női 100 méter gátfutás döntő
Ami a tokiói idő szerint esti programot illeti (EUROSPORT1 12:25 ÉLŐ; EUROSPORT 4K 12:00 ÉLŐ), a női rúdugrás selejtezője, a női 200 méter, a férfi 400 méter és a női 400 méter gát elődöntői mellett a három érmekről döntő versenyszám időpontjai a következők:
13:00 női diszkoszvetés döntő
14:15 férfi 3000 méteres akadályfutás döntő
14:45 női 5000 méter döntő
A másik alapsportban, a tornában folytatódnak a szerenkénti döntők, a férfiaknál gyűrűn és ugrásban, míg a nőknél talajon avatnak olimpiai bajnokot. (EUROSPORT1 10:00 ÉLŐ).

Angelina Melnikova

Fotó: Getty Images

A mai napon odaértünk a tollaslabdázók női egyes fináléjára, holnap a női párosok bronzmérkőzésébe kapcsolódunk be és élőben figyelhetjük a női páros döntőt is, kiderül, lesz-e újabb kínai aranyérem tollaslabdában. (EUROSPORT1 06:25 ÉLŐ)
Visszatér a súlyemelés a képernyőre, rögtön a nők utolsó két súlycsoportjával, a 87 kg küzdelmei élőben, míg a mindig látványos +87 kg-ot összefoglaló formájában sugározzuk. (EUROSPORT1 08:30 ÉLŐ; EUROSPORT1 18:00).
A pályakerékpározást a közvetítő televízió társaság 4K felbontásban biztosítja, így az úszás, az atlétika, a triatlon, a röplabda és a tenisz után a pályakerékpár is elfoglalja az EUROSPORT 4K olimpiai műsorsávját, nyitányként a női és a férfi csapatüldözéses verseny selejtezőit, illetve a női csapatsprintet követhetjük, utóbbi versenyszámban olimpiai bajnokot is avatnak. (EUROSPORT 4K 08:30, EUROSPORT PLAYER).
A strandröplabda tornán a nőknél a legjobb nyolc közé jutásért mérkőznek egész nap, a holnapi szoros menetrendhez képest is a lehető legtöbb mérkőzést tervezzük közvetíteni. (EUROSPORT2 02:00 ÉLŐ, EUROSPORT2 05:00, EUROSPORT2 12:00, EUROSPORT2 16:00).
Ha már lesz kézilabda és vízilabda, további három csapatlabdajáték női tornájának küzdelmei is képernyőre kerülnek a következők szerint, ráadásul fociban a tét már a döntőbe jutás.
Kosárlabda Nígéria – Japán (EUROSPORT2 03:00 ÉLŐ)
Kosárlabda Franciaország – USA (EUROSPORT2 06:50 ÉLŐ; EUROSPORT2 19:00
Labdarúgás Svédország – Ausztrália (EUROSPORT2 12:50)
Kosárlabda Ausztrália – Puerto Rico (EUROSPORT2 15:00
Röplabda Brazília – Kenya (EUROSPORT1 15:00; EUROSPORT 4K 15:00)
Labdarúgás – „A nap meccse” (EUROSPORT2 17:30)
Labadrúgás Egyesült Államok – Kanada (EUROSPORT2 22:00)
Csatornánk sokak örömére valamennyi műugró számot műsorára tűzik, nem lesz ez másképp a férfi 3 méter selejtezőivel sem, igaz, aki esetleg már tokiói időzónában éli mindennapjait, sokáig kell fennmaradnia (EUROSPORT2 23:30).
Az Eurosport2 magyar-román-cseh közös „ablakán” keresztül a román női asztalitenisz csapat menetelését (vagy éppen annak végét) élőben tervezzük mutatni, ennek köszönhetően a női csapatverseny egyik negyeddöntőjét itt Magyarországon is élőben nézhetik a ping-pong szerelmesei (EUROSPORT2 07:30 ÉLŐ).
Az Eurosport az olimpia 10. napján a tervek szerint 24 közvetítéssel jelentkezik, melyek során egyetlen éremosztó pillanatról sem maradunk le, legyen szó a lovastusa (military) egyéni és csapatversenyéről, birkózásban a kötöttfogás 60 kg és 130 kg, illetve a női szabadfogás 76 kilogrammos súlycsoportjáról, vagy éppen a 49-es férfi és női vitorkás hajóosztályról.
És akkor zárásként egy igazi csemege, a tollaslabda férfi egyes döntője, Rió olimpiai bajnoka, a címvédő kínai Chen Long és Rió bronzérmese, a dán Viktor Axelsen részvételével.

Viktor Axelsen

Fotó: Getty Images

Az olimpiák történetében egyetlen alkalommal fordult elő, hogy európai játékos finálét játszhatott férfi egyesben, akkor 25 éve Atlantában a dán Poul-Erik Høyer Larsen nyakába akasztották az aranyat. Most a sportág jelenkori európai királya vállalkozik erre, aki talán az egyetlen olyan európai a mezőnyben világranglista másodikként, aki képes megtörni a sportágban évtizedek óta fennálló ázsiai hegemóniát. Nem lesz könnyű dolga, Rióban az elődöntőben csaptak össze, az sima kétszettes kínai sikert hozott, azóta azonban Axelsen négy alkalommal is le tudta győzni a világranglistán jelenleg csak 6. helyen jegyzett Chen Longot.
Érdemes lesz tehát erre a mérkőzésre izzítani 13:50 körül az EUROSPORT PLAYER-t, ahol angol kommentárral, megszakítás nélkül nézhetjük a tollasblabda torna utolsó mérkőzését.
https://i.eurosport.com/2021/07/24/3180454.jpg
Olympic Games 2020
Adósságtörlesztés Hosszabbítás módra
11/08/2021 17:01
Olympic Games 2020
Az olimpiák történetének legszorosabb küzdelmét hozta a két szuperhatalom csatája
11/08/2021 11:30