Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

A deszka királynője, Tania Cagnotto

Detti Horvath

Frissítve 05/08/2015 - 12:05 GMT+2

A titkos tetoválástól kezdve a Playboy-címlapon át egészen a világbajnoki aranyig.

Tania Cagnotto: i 5 tuffi piu belli dei Mondiali di Kazan 2015

Fotó: Eurosport

A műugró világbajnokság egyik legnagyobb sztárja Tania Cagnotto volt, ez nem kérdés. Arról már írtunk, hogy miért is szenzációs az ő 1 méteres aranya. Azóta szerzett még két bronzérmet 3 méteren is és 3 méter vegyesben, így egyáltalán nem kell azon csodálkoznunk, hogy a különleges történetekre extrán éhes olasz sajtó mindent megtalált, előásott és megkérdezett Cagnottóról, aki sok európai és magyar szurkoló kedvence. Volt miből csemegézni, hogy minél jobban megismerjük a népszerű műugró sztárt.
Tania Cagnotto nem véletlenül lett műugró. Szülei maguk is kiváló műugrók voltak: Girogio Cagnotto 1972-ben Münchenben ezüstérmes volt (összesen négyszer volt olimpián dobogós), az anyukája Carmen Castenier nyolcszoros olasz bajnok. Édesapjával, Giorgioval szemben 36-10-re vezet az érmeket illetően, ám neki még nincs olimpiai dobogója, hiszen Londonban kétszer is tizedekkel csúszott le a bronzéremről. Szülei a müncheni olimpián szerettek egymásba, nyolc év múlva összeházasodtak és 1985-ben megszületett Tania, aki idén május 15-én ünnepelte 30. születésnapját.
Tania kétéves korában már túl volt élete első merülésén, igaz, nem szándékosan. Apukája a római városi uszodában dolgozott edzőként, lánya pedig az ott található mesterséges tóba esett bele. Tania egy aranyhalat látott meg a vízben, és egész egyszerűen utána ugrott. Így kezdődött egy remek pályafutás, mely idén Kazanyban lett egészen csodás. Tizenöt évesen már ott volt a sydney-i olimpián. A verseny után titokban csináltatott egy olimpikonok körében szokásos ötkarikás tetoválást, amiért később agyonszidták a szülei.
picture

Il Mondiale di Tania Cagnotto

Fotó: Eurosport

Édesapja az edzője (aki azóta már az olasz válogatott edzője is), de az anyukájával kezdte a műugrást Bolzanóban. Amikor azt akarja, hogy a papa ne értse, miről beszélnek, a bolzanói származású Carmen mamával német nyelvre váltanak.
19 évesen nyerte első Eb érmét, addig saját elmondása szerint nem is vette komolyan a sportágat: “Csak úgy ugráltam. Minden tök természetesnek tűnt, abszolút nem féltem.” Voltak más sportágai is, hiszen teniszezett és síelt is, utóbbi sport azonban nem jött be neki, mert nem szereti a hideget. Ha nem műugró lett volna, valószínűleg rokon sportágat választott volna, és műúszó vagy ritmikus gimnasztikázó lenne. Észak-olasz révén talán nem csodálkozhatunk, hogy nagy Juventus szurkoló, még névre szóló meze is van. Ám vasárnapi családi ebédeknél komoly vitatéma lehet, hogy a papa a városi riválisnak, a Torinónak szurkol.
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Kapcsolódó témák
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés