"Mostantól csak még jobbnak kell lennünk" - bronzéremmel zárt a magyar páros a szezonnyitó Grand Prix-versenyen
Az olimpiai kvótával rendelkező Pavlova Maria, Sviatchenko Alexei magyar páros harmadik helyen végzett a franciaországi Angersben zajló műkorcsolya Grand Prix szombati napján.
Bronzérmet nyert a magyar páros a francia Grand Prix-n
Videó forrása: Eurosport
Maria Pavlova és Alexei Sviatchenko pénteken pályafutása legjobb rövidprogramját produkálta 70,15 ponttal, amivel a harmadik helyről várták a szombati kűrt.
A világ- és Európa-bajnoki negyedik duó a szabadkorcsolyázásban is harmadik lett 122,61 ponttal, így megőrizte ezt a pozícióját.
A győzelmet a vb-címvédő japán Riku Miura és Ryuichi Kihara szerezte meg nagy fölénnyel a tavaly világbajnok Deanna Stellato-Dudek, Maxime Deschamps kanadai páros előtt.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/10/18/image-00430048-9259-40e0-af65-056e81a0c954-85-2560-1440.jpeg)
Gyönyörű rövidprogrammal kezdett a magyar páros, Michael Jackson zenéjére korcsolyáztak Angers-ban
Videó forrása: Eurosport
A Miura-Kihara páros egy lenyűgöző kűrt mutatott be a Gladiátor című film zenéjére, programját, és bár Miura hibázott párszor, a 2025-ös Négy Kontinens Bajnokság győztesei 139,71 pontot szereztek, és összesen 219,15 ponttal nyerték meg a versenyt.
"Sérülés nélkül tudtuk befejezni a produkciónkat. 120%-os értékelést adnék magunknak" – mondta Kihara.
"Minden alkalommal, amikor a jégre lépek és fellépünk, imádkozom, hogy ne sérüljön meg Riku, és nyilván én se sérüljek meg. Természetesen mindig vannak dolgok, amelyeken javíthatunk, de szeretném pozitívan nézni a dolgokat" – tette hozzá.
"Az előző versenyen a program második felében két hibát vétettünk" – jegyezte meg Miura. "Ezen a versenyen megpróbáltuk teljesen kiküszöbölni ezeket a hibákat. Ma mindkét elemet tisztán sikerült végrehajtanunk, ami nagyon örömteli számunkra.
Ugyanakkor még dolgoznunk kell a kombinált ugráson. Az utolsó negatív pontszámot kapott (GOE), ezért gondoskodunk arról, hogy ez ne forduljon elő többé."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/10/19/image-074079e7-9c4f-4aed-87ab-3bdfbe64d403-85-2560-1440.jpeg)
Hatalmas fölénnyel nyerte a szezon első Grand Prix-versenyét a japánok világbajnoki címvédő párosa
Videó forrása: Eurosport
Stellato-Dudek-Deschamps páros egy nagyon váratlan hibát vétett, rögtön az elején, a 2024-es világbajnokok utána megingottak a tripla toe-dupla Axel-dupla Axel sorozatukban is, de utána igyekeztek a rendkívül látványos kűrjükben szépíteni: négyes szintű halálforgást és borzasztó nehéz emeléseket villantottak a flamenco-stílusú programjukban. Végül 123,40 pontot szereztek, így a 197,66 pontjukkal a második helyen maradtak.
"Ilyen még soha nem fordult elő az edzéseken" – mondta Stellato-Dudek. "Biztosan nem voltunk egy vonalban. A lábujjhegyemmel hozzáértem a lábához, a jobb lábam pedig kicsit beleakadt az ő a lábába, így nem tudtam rendesen mozgatni, hogy elindítsam a forgást."
Ez nekünk is ugyanolyan sokkoló volt, mint mindenki másnak.
Deschamps hozzátette: "Bármely sportoló számára nehéz, ha az első elem nem sikerül jól, főleg ha ez váratlanul történik. Ez nem ad jó lendületet. Nehezebb volt visszatalálni a ritmusba, és emiatt az egész programon át küzdeni kellett."
A magyarok 192,76 pontos összeteljesítményükkel több mint 26 ponttal maradtak el az aranyérmes riválisuktól, de az észak-amerikai párosnál csak kevesebb mint öt ponttal kaptak kevesebbet.
Pavlova és Sviatchenko a "Without You" című számra bemutatott programjukban pontokat vesztettek a halálforgásukkal és a betervezett toe loop-dupla Axel-sorozatukkal.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/10/18/image-d7409b43-d8b3-47e3-991c-f8f1514504be-85-2560-1440.jpeg)
Pavlova Maria és Sviatchenko Alexei
Fotó: Getty Images
A szabadprogramban 122,61 pontot, összességében pedig 192,76 pontot szerző magyar páros bronzérmet nyert, ez volt negyedik Grand Prix-érmük.
"Teljesítményünket 7-esre értékelnénk a 10-ből" – kommentálta Pavlova.
"Egy nagy hibát vétettünk, ezért kár volt. Meglepődtem, amikor Lesha (Alexei) kilépett a tripla toe-ból. Azt gondoltam: most mit csináljak? De minden más jól ment, és elégedettek voltunk a teljesítményünkkel. Mostantól csak még jobbnak kell lennünk."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/10/19/image-a1b85dfa-d523-4eb0-9281-be7b03b9bbc1-85-2560-1440.jpeg)
Deanna Stellato-Dudek és Maxime Deschamps, Riku Miura és Ryuichi Kihara, Maria Pavlova és Alexei Sviatchenko
Fotó: Getty Images
Az amerikai Katie McBeath - Daniil Parkman páros a "Caruso" című számmal 178,08 ponttal a negyedik helyen végzett, őket a szintén amerikai kettős, Audrey Shin és Nagy Balázs követték az ötödik helyen (173,30 pont).
Forrás: ISU, MTI
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
- Percekig hüledezett a pontjai láttán: egy tripla Axellel érkezett meg a felnőttek közé a japán lány
- Visszatérők, riválisok, kérdőjelek - de képes lehet bárki arra, hogy legyőzze a "Kvadraistent"?
- Újra a jégen a műkorcsolyázó, akinek a világbajnok szülei rajta voltak a januárban lezuhant repülőn
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés