Anorexia miatt vonult vissza az oroszok kedvenc műkorcsolyázója

Publikálva 19/09/2017 - 15:55 GMT+2

Minden idők legfiatalabb olimpiai bajnoka abbahagyta a korcsolyázást.

Yulia Lipnitskaya competes in Barcelona.

Minden idők legfiatalabb olimpiai és Európa-bajnoka befejezte sportolói pályafutását, visszavonult. Az ok megdöbbentő: anorexia. Yulia Lipnitskaya 2014-ben épp Budapesten az Európa-bajnokságon nyert először, majd következett a téli olimpia Szocsiban, ahol csapatban ismét győzött. Ezután az oroszok kedvence lett, Putyin is őt ölelve gratulált neki.

Yulia Lipnitskaya

Fotó: Imago

A saját bevallása szerint is nagyon befelé forduló lány azonban nehezen birkózott meg a népszerűséggel. Hiszen egy nem szimpatikus egyénnel való beszélgetés is kimondottan nehezére esett, pláne a rengeteg hivatalos megjelenés. Végül 2016-ban az orosz Grand Prix-verseny volt az utolsó, amikor jégen láttuk és nem a csodálatos teljesítménye miatt maradandó az élmény. Épp ellenkezőleg. Az ugrásait nem tudta megcsinálni, majd félbeszakította a programját.
A zsűri engedte, hogy befejezze, de könnyek között ért a végére. Az utolsó helyen zárt és azóta sem korcsolyázott. Fájdalmas volt látni, ahogy a lihegőben ül a szép kislányból gyönyörű fiatal nővé vált korábbi bajnok, és potyognak a könnyei. Azóta nem is lépett jégre, a korcsolyáját aznap este szögre akasztotta.