Publikálva 18/05/2017 - 13:58 GMT+2

Kerékpározás közben gázolták el a 2006-os MotoGP világbajnokot, akinek az életéért küzdenek az orvosok.

Nach einem Fahrradunfall in Lebensgefahr: Nicky Hayden

Fotó: SID

Jelenleg a Superbike-világbajnokságban szereplő Hayden szerdán indult Olaszországban kerékpáros edzésre, amikor egy Peugeot elütötte. Kezdeti információk szerint többen vettek részt a tréningen, később viszont már azt lehetett hallani, hogy Nicky Hayden egyedül volt. A cesenai kórház intenzív osztályán ápolják, ám a sérülései annyira súlyok, hogy az állapota nem engedi lehetővé a létfontosságú műtétet. A baleset helyszínéről vörös kód alatt szállították mentőhelikopterrel a kórházba mellkasi és koponyasérülésekkel. A 35 esztendős „Kentucky Kid” közönség kedvenc volt, akit a MotoGP-től kezdve a Superbike-ig kedvelt a publikum.
Nicky Hayden
Hayden 2015 októberében jelentette be, hogy 13 év után visszatér a Superbike-világbajnokságba. A Ten Kate Hondához került, és tavaly kaotikus körülmények között megnyerte a Malajziai második futamot. Az idény végeztével, összesen négy dobogós helyezéssel ötödikként zárta a tabellát. Ezt az esztendőt komoly nehézségekkel kezdte, motorja gyengébb volt a vártnál, ezért esélye sem volt, hogy a legjobbakkal felvegye a versenyt. Legutóbb Imolában is kiesett a szombati futamon, míg vasárnap a tizenkettedik helyen ért célba.
Az amerikai motoros pályafutása 2006-ban ért fel a csúcsra. Mindössze két győzelemmel lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság királya. A rákövetkező tíz évben viszont egyetlen versenyt sem nyert meg. A közösségi oldalakon rajongók és versenyzőtársak szorítanak Nicky Haydenért, hogy élete eddigi legnagyobb küzdelmét megnyerje.