Holland és etióp győztes a Rotterdam Marathon, meg az ex-Bayernes focista, aki a kihívásokat keresi

Frissítve 10/04/2022 - 15:43 GMT+2

Rotterdam Marathon - A férfiaknál a holland Abdi Nageeye, a nőknél pedig az etióp Haven Hailu nyerte a vasárnap rendezett Rotterdam Marathont. Volt azonban az indulók között egy érdekes arc, akinek a jelenléte teljesen felrázta a holland sajtót. A korábbi válogatott labdarúgó, a Chelsea, a Real Madrid és a Bayern München korábbi játékosa, a 38 éves Arjen Robben is lefutotta a távot.

Abdi Nageeye

Rotterdam Marathon - Holland siker a férfiaknál, etióp győzelem a nőknél.
A tokiói olimpián ezüstérmes, 33 esztendős Abdi Nageeye 2:04:56 órás időt futott, győzelméről célfotó döntött. A holland hosszútávfutó mögött az etióp Leul Gebresilase lett a második. A női mezőnyben győztes Haven Hailu 2:22:01 óra alatt teljesítette a 42,195 kilométeres távot, 50 másodperccel megelőzve a holland Nienke Brinkmant.
Mind Nageeye, mind pedig Brinkman országos csúcsot futott a viadalon.

Arjen Robben és Erben Wennemars a Rotterdam Marathonon

A holland sajtót már a rajt előtt foglalkoztatta a Bayern München korábbi labdarúgója, a 38 éves Arjen Robben, aki egy korábbi gyorskorcsolyázó, a 46 éves Erben Wennemars társaságában állt rajthoz vasárnap.
Néhányan azt mondanák, hogy idióta vagyok, de én csak szeretek fitt maradni és keresem a kihívásokat
- mondta Robben a NOS-nak a kezdés előtt.
Robbenék 3 óra 13 perc 40 másodperc alatt, 4,36 perc/km-es átlaggal értek célba.