41 másodpercet kapott a címvédő a nőknél, otthagyott mindenkit a kenyai a férfiaknál a London Maratonon

Publikálva 02/10/2022 - 13:28 GMT+2

A férfiaknál a kenyai Amos Kipruto, a nőknél pedig az etióp Yalemzerf Yehualaw győzött a vasárnapi London Marathonon. A 42. London Marathonon mintegy negyvenezer futó vett részt. Videók a cikkben!

Amos Kipruto

London Marathon - Amos Kipruto és Yalemzerf Yehualaw győzött.
A harmincéves Kipruto az utolsó négy-öt kilométeren szakadt el az ötfős élbolytól és fokozatosan növelve előnyét 2:04:39 órás eredménnyel nyert. Másodikként - 33 másodperces hátránnyal - az etióp Leul Gebresilase, a harmadik helyen pedig az idei, eugene-i világbajnokságon és a tavalyi, tokiói olimpián is bronzérmes szomáliai születésű belga Bashir Abdi ért célba.

Egy remek hajrával és bő fél perces előnnyel nyerte Kipruto a London Maratont

Hasonlóan magabiztosan végzett az élen a 23 éves Yehualaw, aki 2:17:26 óra alatt teljesítette a 42,195 kilométeres távot, ezzel 41 másodperccel előzte meg a címvédőként induló kenyai Joyciline Jepkosgeit. A harmadik helyet az etióp Alemu Megertu harcolta ki.

Élete második maratoniján, egy esés után nyerte meg a London Maratont az etióp lány

A 42. London Marathonon mintegy negyvenezer futó vett részt.