Vívás
Kezdjük mindjárt Imre Géza fantasztikus eredményével. A 41 éves sportoló egész nap csodásan teljesített és a fináléban is menetelt. Egészen 14-10-ig, amikor jött egy rövidzárlat és végül kikapott 15-14 arányban. A világbajnok párbajtőröző így ezüstéremmel zárta a játéknapot. Imre Géza előzőleg az atlantai olimpián tudott egyéniben dobogóra állni, 20 éve harmadik lett. Közben csapatban ezüstöt nyert 2004-ben, Athénban.
A számban indult Rédli András és Boczkó Gábor is. Előbbi a 2. fordulóban búcsúzott a francia Yannick Borel ellen, utóbbi pedig épp Imre Gézától kapott ki a nyolcaddöntőben.
*World Cup
Egy éves ez a legendás olimpiai dobogó
13/08/2017 08:35

Úszás

Hosszú Katinkának kedvenc számában is összejött az olimpiai cím, ezzel ő lett Rio első triplázója. A magyar klasszis a siker érdekében még a 200 pillangós előfutamáról is lemondott, és végül 2:06:58 perces olimpiai rekorddal csapott célba. Hosszú ezzel beállította Egerszegi Krisztina 1992-es magyar csúcsát az egy tornán szerzett aranyakat illetően, de Keleti Ágnes 1952-es, négy aranyéremmel zárt rekordját is beállíthatja. Ehhez 200 méter háton kellene győznie.
Nem sikerült a bravúr Cseh Lászlónak 200 méter pillangón, Kenderesi Tamás viszont hozta a formáját és bronzérmet szerzett. A számot Michael Phelps nyerte. Féltávnál az amerikai mögött Cseh és Kenderesi volt a sorrend, a szám 30 éves világbajnoka azonban fokozatosan lassulni kezdett és már ekkor látni lehetett, hogy nem tud beleszólni az érmes csatába. Kenderesi ezzel szemben nagy hajrába kezdett, az utolsó métereken még az ezüstre is volt esélye, végül 1:53.62 perces egyéni csúccsal harmadik lett. Cseh ideje 1:56.24 perc volt.
Férfi 100 méteres gyorsúszásban Bohus Richárd és Kozma Dominik voltak érdekeltek, előbbi 24., utóbbi 26. helyen zárt. Kozma a férfi 4x200-as gyorsváltóban is medencébe ugrott Bernek Péter, Kis Gergő és Gártz Benjámin mellett, de 16. idejük nem volt elegendő a döntőhöz.
Szilágyi Liliána 200 méteres pillangóúszásban a délelőtt folyamán 4. legjobb idővel került az elődöntőbe, ahol végül csak a 10. helyen ért célba, így lecsúzott a döntőről.
Csakúgy, mint Gyurta Dániel. A férfi 200 mell címvédője a 17. időt úszta az előfutamok során, így már az elődöntőbe sem fért be.

Vízilabda

Kína nem bizonyult nagy falatnak a női vízilabda-válogatott számára. Bíró Attila Európa-bajnok együttese kedden a 13-11-re nyert a kínai csapat ellen. A válogatott meggyőző és helyenként kifejezetten látványos támadójátékkal mutatkozott be a tornán.

Egyéb magyar eredmények

A férfi egypár evezősök mezőnyében Pétervári-Molnár Bendegúz nem jutott a legjobb 12 közé, míg a kormányos nélküli kettes elődöntőjében a Simon Béla-Juhász Adrián kettős maradt le a fináléről. Párosunk a B döntőben folytathatja a szereplés.
A női sportpisztoly 25 méteres számában Csonka Zsófia a 10, Tobai-Sike Renáta a 16. helyen zártak, így nem jutottak döntőbe.
Cselgáncsban a 81 kilogrammosok mezőnyében Csoknyai László volt érdekelt a magyarok közül, ám rögtön az első körben a világbajnok japán, Nagasze Takaroni várt rá. A kőkemény összecsapáson végül egy jukó döntött, így a magyar dzsúdós egy kör után búcsúzott.
Vitorlázásban Érdi Mária a keddi 3. futamon rajt-cél győzelmet aratott, majd a 4. futamon is remekelt, végül itt az ötödik helyen zárt.
A finndingisek előfutamában Berecz Zsombor kilencedik hellyel kezdett, a második futamban azonban egy korai rajt miatt kizárták, így a 17. helyen áll.
Vadnai Benjámin Laser Standardben 21. és 22. helyeket szerzett, ezzel 22. az összetettben.
A szörfösöknél Cholnoky Sára egy 19. és kettő 24. hellyel zárt, összetettben a 22. helyen áll. A hatodik olimpiáján szereplő Gádorfalvi Áron pedig 25., 20. és 21. helyeket ért el kedden, összesítve pedig a 27. helyről várja a folytatást.
A magyar küldöttség 4 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzérmével a két nagyhatalom, az Egyesült Államok és Kína mögött a harmadik helyen áll a negyedik, keddi versenynapot követően a riói olimpián.
A riói olimpia összesített éremtáblázata a keddi versenynap után:
arany ezüst bronz1. Egyesült Államok 9 8 92. Kína 8 3 63. MAGYARORSZÁG 4 1 14. Ausztrália 4 - 55. Oroszország 3 6 36. Olaszország 3 4 27. Koreai Köztársaság 3 2 18. Japán 3 1 109. Franciaország 2 3 110. Thaiföld 2 1 1