Marco Rossi: Egy csapatot szerettem volna elkerülni, és az épp a török
Publikálva 22/11/2024 - 13:31 GMT+1
Marco Rossi az mlsz.hu-n értékelte a Nemzetek Ligája pénteki sorsolását. A magyar válogatott szövetségi kapitánya elmondta: jól ismeri egymást a két csapat, éppen ezért jobban szerette volna, ha ezúttal egy másik ellenfelet kapunk az osztályozóra.
Marco Rossi nem örült a török válogatottnak - Christian Charisius
Fotó: AFP
Marco Rossi kemény meccsekre számít Törökország ellen.
Pénteken sorsolták ki a Nemzetek Ligája osztályozós párosításait, amelyen kiderült: az Eb-negyeddöntős Törökország lesz a magyar válogatott ellenfele. A két válogatott remekül ismeri egymást, hiszen a 2020/21-es szezonban kétszer is összecsaptak a Nemzetek Ligájában, idén márciusban pedig egy barátságos mérkőzést játszottak a felek.
A párharcról jó emlékeink lehetnek, hiszen a NL-meccseket és a felkészülési találkozót is megnyertük - azt azonban a törökök az Eb-n is megmutatták, egyre veszélyesebb válogatottról van szó. Marco Rossi nem is felétlenül örült annak, hogy Törökországot kapta Magyarország a márciusi mérkőzésre.
- mondta az MLSZ honlapjának a magyar szövetségi kapitány.
"Nem azért, mert a többi lehetséges ellenfél gyengébb lenne, de a törököket jól ismerjük, és tudom, hogy mennyire jó csapatuk van, főképp idegenben vár ránk nagyon kemény mérkőzés. Idén felkészülési mérkőzésen már összecsaptunk, a Nemzetek Ligájában pedig négy éve játszottunk egymással."
Rossi hozzátette: a Nemzetek Ligájában lejátszott meccsek túlságosan régen voltak ahhoz, hogy érdemi következtetéseket vonhassunk le belőlük, a nyári felkészülési találkozón pedig megmutatták a törökök, mennyire tehetséges kerettel rendelkeznek. Pontosan ezért gondolja úgy, hogy nem a magyar válogatott a párharc esélyese, de reménytelennek sem tartja a helyzetet.
"Számunkra az lehet a kulcs, hogy a játékosok jó formában érkezzenek meg a márciusi mérkőzésekre, mindenki játsszon a klubjában, és kellő önbizalommal menjünk bele a két találkozóba. Nem vagyunk a párharc favoritjai, de a törökök sem, úgy gondolom, 50-50 százalékos továbbjutási eséllyel várhatjuk a két összecsapást."
A párharc Törökországban kezdődik március 20-án, a visszavágót pedig a Puskás Arénában rendezik három nappal később.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés