Centiken múlt, hogy Kerkez Milos lövi tovább a csapatát a Konferencia-ligában, végül tizenegyesek döntöttek

Publikálva 20/04/2023 - 21:56 GMT+2

A Kerkez Milost foglalkoztató AZ Alkmaar 2-0-s hazai sikerét követően tizenegyesekkel nyerte meg az Anderlecht elleni negyeddöntős párharcát csütörtökön a labdarúgó Konferencia-ligában.

Kerkez Milos

Konferencia-liga - Kerkez és az Alkmaar tizenegyesekkel az elődöntőben

A magyar válogatott futballista elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy a holland együttes ledolgozta a hátrányát, ugyanis az első gólnál ő harcolta ki a 11-est, amelyet Vangelis Pavlidis értékesített, ráadásul a görög csatár második találatával már a 13. percre eltüntette az idegenben összeszedett kétgólos hátrányt. Az Alkmaar a folytatásban is fölényben futballozott, Kerkez pedig a rendes játékidő hajrájában majdnem megszerezte a párharcot eldöntő találatot, azonban lövése a bal kapufát találta el a 84. percben, így viszont hosszabbításba torkollott az összecsapás.
A ráadás első félidejében lecserélték a szerb születésű 19 éves futballistát, csapata pedig csak lesgólig jutott, így a 11-esek döntöttek, amelyekben az Alkmaar bizonyult jobbnak. Kerkez az 59. percben megkapta harmadik sárga lapját a sorozatban, így az elődöntő első felvonásán nem léphet pályára.
Az Alkmaar a négy között az angol West Ham United és a belga Gent párharcának továbbjutójával találkozik. A finálét június 7-én Prágában rendezik.

Konferencia-liga, negyeddöntő, visszavágók:

• AZ Alkmaar (holland)-RSC Anderlecht (belga) 2-0 (2-0, 2-0, 2-0) - 11-esekkel: 4-1
gól: Pavlidis (5., 13., előbbit 11-esből)
Továbbjutott: az AZ Alkmaar 2-2-es összesítéssel, 11-esekkel.
Korábban:
  • Fiorentina (olasz)-Lech Poznan (lengyel) 2-3 (0-1)
gól: Sottil (78.), Castrovilli (92.), illetve Sousa (9.), Velde (64.), Sobiech (69.)
Tj.: a Fiorentina, 6-4-es összesítéssel.