Kl-selejtező - A kiesés szélére sodródott a Kisvárda Norvégiában.
Kissé megilletődötten kezdte a mérkőzést az OTP Bank Liga ezüstérmese. A hazaiak az első percekben komoly fölényben voltak, de később a Kisvárda felvette a meccs ritmusát. Stabilizálta játékát, így az első félidőben egyenrangú ellenfele volt a norvég csapatnak, mely többet birtokolta a labdát, de nem tudta feltörni a magyarok védelmét. A Kisvárda labdaszerzések után bátran játszott, igyekezett gyorsan a hazaiak kapujának előterébe jutni, és több ígéretes akciója is volt, nagy helyzetig azonban nem jutott.
A fordulás után a házigazda nagy erőket mozgósított a vezetés megszerzéséért, és a korábbinál lényegesen nagyobb nyomást helyezett a vendégek kapujára. A magyar együttes az első negyedórában még jól állta a hazai rohamokat, a 63. percben aztán egy lesgyanús szituációból gólt kapott.
UEFA Konferencia-liga
A győzelem se mentette meg a Kisvárdát a kieséstől
TEGNAP 21:06
A folytatásban a Kisvárda igyekezett bátrabban támadni, birtokolni a labdát, ám nem tudott helyzeteket kialakítani, viszont a védelme fellazult, amit a hazaiak a hajrá elején két percen belül kétszer is kihasználtak, így komoly előnnyel várhatják a jövő heti magyarországi visszavágót.

Eredmény:

Molde (norvég)-Kisvárda Master Good 3-0 (0-0)
  • Molde, vezette: Stojchevski (északmacedón)
  • gól: Hussain (63.), Fofana (80.), Linnes (82.)
  • sárga lap: Breivik (60.), Hussain (92.), illetve Kravcsenko (59.), Ötvös (64.), Ilievski (92.)
Molde:
Karlström - Hansen, Haugan, Risa - Linnes, Grödem (Hussain 58.), Monnsverk, Breivik (Ödegard 88.) , Haugen (Knudtzon 74.) - Zekhnini (Eriksen 58.), Fofana
Kisvárda:
Odincov - Hej, Kravcsenko (Vranjanin 86.), Kovacic, Leoni - Ötvös, Karabelov (Lucas 72.) - Navrátil (Asani 72.), Makowski (Melnyik 62.), Camaj (Ilievski 86.) - Mesanovic
A svájci Young Boys 2-0-ra nyert a finn KuPS vendégeként csütörtökön a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc első összecsapásán.
A visszavágókat jövő héten rendezik.

Konferencia-liga, selejtező, 3. forduló, első mérkőzések:

  • KuPS (finn)-Young Boys (svájci) 0-2 (0-2)
  • FK RFS Riga (lett)-Hibernians FC (máltai) 1-1 (0-1)
  • Spartak Trnava (szlovák)-Raków Czestochowa (lengyel) 0-2 (0-2)
  • Paide Linnameeskond (észt)-RSC Anderlecht (belga) 0-2 (0-2)
  • AIK (svéd)-FK Skendija (északmacedón) 1-1 (1-1)
  • APOEL Nicosia (ciprusi)-Kizilzsar (kazah) 1-0 (1-0)
  • CSZKA Szófia (bolgár)-St. Patrick's Athletic (ír) 0-1 (0-0)
  • Lilleström (norvég)-Royal Antwerp (belga) 1-3 (1-1)
  • Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Arisz (görög) 2-0 (1-0)
  • Neftci (azeri)-Rapid Wien (osztrák) 2-1 (1-0)
  • Slavia Praha (cseh)-Panathinaikosz (görög) 2-0 (1-0)
  • Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)-CFR Cluj (román) 0-0
  • Viking Stavanger (norvég)-Sligo Rovers (ír) 5-1 (2-0)
  • Molde FK (norvég)-KISVÁRDA MASTER GOOD 3-0 (0-0)
később:
  • MOL FEHÉRVÁR FC-Petrocub Hincesti (moldovai) 20.55
  • Zorja Luhanszk (ukrán)-Universitatea Craiova (román) 19.30
  • Hamrun Spartans (máltai)-Levszki Szófia (bolgár) 19.30
  • Cukaricki (szerb)-Twente (holland) 20.00
  • Ballkani (koszovói)-KÍ Klaksvík (feröeri) 20.00
  • Lugano (svájci) - Hapoel Beer-Seva (izraeli) 20.00
  • Sepsi OSK (romániai)-Djurgardens (svéd) 20.00
  • FC Vaduz (liechtensteini)-Konyaspor (török) 20.00
  • Bröndby (dán)-FC Basel (svájci) 20.30
  • Breidablik (izlandi)-Basaksehir (török) 20.45
  • Vikingur Reykjavík (izlandi)-Lech Poznan (lengyel) 20.45
  • Dundee United (skót)-AZ Alkmaar (holland) 21.00
  • Hajduk Split (horvát)-Vitória Guimaraes (portugál) 21.00
  • HSK Zrinjski (bosnyák)-Tobol (kazah) 21.00
szerdán játszották:
  • Dunaszerdahely (szlovákiai)-FCSB (román) 0-1 (0-0)
  • Wolfsberger AC (osztrák)-Gzira United (máltai) 0-0
  • Riga FC (lett)-Gil Vicente (portugál) 1-1 (1-0)
  • Viborg (dán)-B36 Tórshavn (feröeri) 3-0 (1-0)
MTI
UEFA Konferencia-liga
A Kisvárda kettős győzelemmel, a Mol Fehérvár vereséggel jutott tovább
28/07/2022 18:24
UEFA Konferencia-liga
Győzött a Kisvárda Kazahsztánban
21/07/2022 16:31