Csak az AZ Alkmaar elleni győzelemmel mehet biztosra a Ferencváros az Európa-ligában

Az Európa-liga alapszakaszának utolsó fordulója következik, a Ferencváros jelen pillanatban továbbjutó helyen áll, de az AZ Alkmaar ellen dől el a zöldek sorsa.

Varga Barnabás, a Ferencváros játékosa, miután megszerezte második gólját a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának 4. fordulójában játszott Dinamo Kijev - Ferencvárosi TC mérkőzésen a hamburgi Volksparkstadionban 2024. november 7-én. MTI/MTI Fotószerkesztőség/Czeglédi Zsolt

Fotó: MTI

Az eddig lejátszott 7 mérkőzésen 9 pontot gyűjtött a Fradi, így a 22. helyet foglalja el Robbie Keane csapata. A holland bajnokságban szereplő AZ Alkmaar továbbjutása már biztosnak mondható, hiszen nem tudják megelőzni annyian, hogy ne legyen ott a 24 legjobb csapat között. Ugyanakkor az AZ-nek nem tét nélküli a budapesti összecsapás, mivel nem mindegy, hogy kiemeltként vagy nem kiemeltként várják a playoff-kört - sőt, még egyenes ágon is bekerülhetnek a nyolcaddöntőbe, bár ehhez nagy szerencse kellene.
A Ferencvárosnak a győzelem mindenképpen azt jelentené, hogy továbbjut az alapszakaszból. Ebben az esetben még arra is van csekély esélye, hogy kiemelt legyen a playoff során.
A döntetlen sem jönne rosszul a Fradinak, mert lesznek rivális csapatok, melyek egymás ellen játszanak - Twente-Besiktas párosításból csak az egyik előzheti meg az FTC-t, de a Fenerbahce a Midtjylland ellen csap össze, és itt is előfordulhat, hogy csak az egyik csapat kerül a zöldek elé. A Braga a Lazio ellen lép pályára, míg a Porto a Maccabi Tel Avivval találkozik.
Lényegében az kell, hogy a Fener, Besiktas, Porto, Twente, Braga ötösből legfeljebb kettő előzze meg a Ferencvárost az utolsó fordulóban.
Vereség esetén tovább bonyolódik a helyzet, de ekkor sem szállna el minden reménye Keane csapatának. Maradna 9 pontja a magyar alakulatnak, viszont a Hoffenheim eredményét is figyelni kell (a Maccabi szintén 6 egységgel áll, ugyanakkor a Porto ellen játszik, így csak egy csapat előzheti meg a Ferencvárost). A németek azzal az Anderlechttel találkoznak, amely harcban van a legjobb 8-ba kerülésért, így biztosan nem veszik félvállról a mérkőzést.
Ez azt jelenti, hogy a döntetlenhez tartozó szcenárió öt csapatához a Hoffenheim és a Maccabi Tel Aviv csapódik még hozzá, de a hét alakulatból legfeljebb csak kettő előzheti meg a Fradit - és erre reálisan csak ötnek lesz esélye az egymás elleni meccsek miatt.

A legfrissebb híreink, a legjobb videóink egy helyen – töltsd le az Eurosport Applikációt (AndroidApple)!

Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Kapcsolódó mérkőzések
Hirdetés
Hirdetés