Frissítve 17/03/2023 - 09:57 GMT+1

Schäfer András, Sallai Roland és Szalai Attila csapata is kiesett a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében. Az Union Berlint az Union Saint-Gilloise, a Freiburgot a Juventus, a Fenerbahcét a Sevilla búcsúztatta. A Sporting nagy meglepetésre kiejtette az Arsenalt.

A Sporting nagy meglepetésre kiejtette az Arsenalt.

Európa-liga - Schäferék kiestek, továbbment a Roma

A berlini együttes a 80. perctől emberhátrányban futballozott egy kiállítás miatt, de a házigazdák akkor már 2-0-ra vezettek, majd a hosszabbításban állították be a végeredményt. A Konferencia-ligában címvédő AS Roma gól nélküli döntetlent játszott a spanyol Real Sociedad vendégeként, s így a múlt heti, hazai 2-0-s sikernek köszönhetően továbbjutott.
Az angol bajnokságban éllovas Arsenal 1-1-es döntetlent követően tizenegyespárbajban maradt alul a vendég Sporting Lisboával szemben a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntős párharcának csütörtöki visszavágóján, és kiesett.
A negyed- és elődöntők párosítását pénteken sorsolják. A döntőre a Puskás Arénában kerül majd sor május 31-én.