Gulácsiék ott vannak a legjobb négy között az Európa-ligában

Eurosport Magyarország

Publikálva 14/04/2022 - 21:02 GMT+2

A magyar válogatott kapus Gulácsi Péterrel és a védő Willi Orbánnal felálló RB Leipzig a francia Christopher Nkunku duplájával 2-0-ra győzött az Atalanta vendégeként a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének csütörtöki visszavágóján, ezzel a legjobb négy közé jutott.

Európa-liga - Nkunku duplájával lipcsei siker és továbbjutás Bergamóban

Európa-liga - Nkunku duplájával lipcsei siker és továbbjutás Bergamóban.
Az egy hete játszott 1-1-es döntetlen után csütörtökön jobban kezdte a meccset a lipcsei együttes, amely kicsivel több mint negyedórát követően meg is szerezte a vezetést. Konrad Laimer húzott el a jobb oldalon, egészen az ötös sarkáig sprintelt a labdával, majd középre passzolt, ahol a nagy lendülettel érkező Nkunku a kapuba bombázott. Az előny birtokában a Leipzig türelmesebb játékra váltott, igyekezett tartani a labdát, az Atalanta pedig nem jelentett veszélyt Gulácsi kapujára.
A szünet után megélénkült a játék, a hazaiak szabadrúgásokból veszélyeztethettek volna, de nem jártak sikerrel, majd a 70. perchez közeledve még inkább megpörgették a tempót, ekkor már cserejátékosokkal felfrissítve. Közben lipcsei oldalon a 63. percben csereként a harmadik magyar válogatott futballista, Szoboszlai Dominik is lehetőséget kapott. A hajrában Nkunku tizenegyest harcolt ki, és magabiztosan értékesítette is a büntetőt, ezzel eldöntve a továbbjutás kérdését.
A Leipzig a portugál SC Braga és a skót Rangers FC párharcának győztesével csap majd össze a fináléba jutásért.
Az első elődöntős meccsekre április 28-án, a visszavágókra pedig május 5-én kerül sor. A sorozat fináléját május 18-án rendezik Sevillában.

Eredmény, negyeddöntő, visszavágók:

• Atalanta (olasz)-RB Leipzig (német) 0-2 (0-1)
gólszerzők: Nkunku (18., 87., a másodikat tizenegyesből)
Továbbjutott: az RB Leipzig, 3-1-es összesítéssel.
később:
  • FC Barcelona (spanyol)-Eintracht Frankfurt (német) 21.00 (az első mérkőzésen: 1-1)
  • Olympique Lyon (francia)-West Ham United (angol) 21.00 (1-1)
  • Rangers FC (skót)-SC Braga (portugál) 21.00 (0-1)