Dembélé nélkül is fordított és nyert a PSG Barcelonában, Haaland duplája sem volt elég a Citynek
Az FC Barcelona házigazdaként 2-1-re kikapott a címvédő Paris Saint-Germaintől a Bajnokok Ligája alapszakaszának második fordulójában, szerdán.
Mourinho: "Segítettem a Chelsea-nek nagyobbá válni, ők pedig segítettek, hogy nagyobb José legyek"
Videó forrása: SNTV
Ferran Torres találatával a katalánok szereztek vezetést, de Mayulu még a szünet előtt egyenlített. A párizsiak győztes gólját Goncalo Ramos lőtte a 90. percben.
Mit sem vigasztalhatja a hazaiakat, de a Barcelona történelmet írt: ez volt sorozatban a 45. tétmérkőzése, amelyen legalább egy gólt szerzett. Ezeken a találkozókon összesen 127 találatnál jár, és megdöntötte a klubrekordot, amit eddig az 1942 novembere és 1944 februárja közötti 44 mérkőzés jelentett.
A PSG mellett a Villarreal és a Monaco is az utolsó percekben lőtt góllal szerzett pontot. Mindkét csapat hazai pályán játszott 2-2-es döntetlent, előbbi a Juventus, utóbbi a Manchester City ellen – utóbbi csapatban Erling Haaland duplázott.
A nyolcfordulós alapszakaszból a tabella első nyolc helyezettje rögtön a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. helyezett csapatok keresztbe játszanak egymással a 16 közé jutásért, az utolsó 12 együttes pedig kiesik.
A döntőt Budapesten, a Puskás Arénában rendezik május 30-án 18 órától.
Bajnokok Ligája, alapszakasz, 2. forduló:
- FC Barcelona (spanyol) - Paris Saint-Germain (francia) 1-2 (1-1)
- Arsenal (angol)-Olimpiakosz (görög) 2-0 (1-0)
- Bayer Leverkusen (német)-PSV Eindhoven (holland) 1-1 (0-0)
- Villarreal (spanyol)-Juventus (olasz) 2-2 (1-0)
- SSC Napoli (olasz)-Sporting CP (portugál) 2-1 (1-0)
- AS Monaco (francia)-Manchester City (angol) 2-2 (1-2)
- Borussia Dortmund (német)-Athletic Bilbao (spanyol) 4-1 (1-0)
korábban:
MTI
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-96003c89-cf48-4721-828c-1772716592b4-68-310-310.jpeg)