Bajnokok Ligája, a keddi program: a Bayern előnyben, a Milan hátrányban - Jönnek a visszavágók a BL rájátszásában
A Bajnokok Ligája rájátszásának első körében kedd este négy párharcban rendeznek visszavágókat, és mindegyiket minimális előnyről várja az egyik csapat. Kövesd élőben a BL-rájátszás visszavágóinak alakulását az eurosport.hu oldalon, ahol folyamatosan frissülő statisztikákkal is várunk.
A Milannak fordítania kell - Fotó: Marcel van Dorst / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Fotó: AFP
A papírforma alapján a Bayern Münchennek és a Benficának lehet könnyebb dolga élni az ebből adódó eséllyel, mivel a bajor és a lisszaboni együttes idegenben nyert a múlt héten a Celtic, illetve az AS Monaco ellen.
A müncheni együttes sorozatban a 17. BL-idényében juthat be a legjobb 16 közé, ennek megakadályozásához a Celticnek nagy bravúrra lenne szüksége, ugyanis a bajorok a legutóbbi 29 hazai meccsükből az első számú európai kupasorozatban csak egyet vesztettek el - még a 2020/21-es idény negyeddöntőjének első felvonását a Paris Saint-Germainnel szemben. A Bayern ráadásul fennállása során 28 európai kupapárharcban nyerte meg idegenben az első felvonást, és ezek közül csak egyet bukott el összesítésben.
Hasonló statisztikával rendelkezik a Benfica, amely annak tudatában fogadja a Monacót, hogy az előzőleg megvívott 21 olyan nemzetközi kupapárharcából, amelyben vendégeként győzött az első meccsen, végül csak egyszer maradt alul.
A szerdán érdekelt két olasz csapatnak, az AC Milannak és az Atalantának az idegenben összeszedett egygólos hátrányát kellene megfordítania a továbbjutáshoz. Előbbi a Feyenoordtól kapott ki 1-0-ra a múlt héten, utóbbi a Clubb Brugge vendégeként szenvedett 2-1-es vereséget.
- Szörnyű olasz este a BL-ben rotterdami meglepetéssel, győzelemmel kezdett a Bayern
- Meglepetés a BL-ben: Egy 94. perces - és nem teljesen egyértelmű - büntetővel hátrányban az Atalanta
Az alapszakasz 9-24. helyezettjei játszanak a nyolcaddöntőbe kerülésért, az első nyolc már ott van a 16 között.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/02/13/image-804a7dc1-afef-4a93-83d5-47d20b62231b.jpeg)
Harry Kane most még a focipályán szórja a gólokat © ANDY BUCHANAN / AFP
Fotó: AFP
A keddi program:
Bajnokok Ligája, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:
- AC Milan (olasz)-Feyenoord (holland) 18.45 (az első mérkőzésen: 0-1)
- Atalanta (olasz)-Club Brugge (belga) 21.00 (1-2)
- Bayern München (német)-Celtic Glasgow (skót) 21.00 (2-1)
- Benfica (portugál)-AS Monaco (francia) 21.00 (1-0)
(MTI)
Kapcsolódó témák
Kapcsolódó mérkőzések
AC Milan
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4004.png)
1
1
Feyenoord
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4.png)
Összesített eredmény (1-2)
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-96003c89-cf48-4721-828c-1772716592b4-68-310-310.jpeg)
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4017.png)
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4032.png)
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4019.png)
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4008.png)
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/100098.png)
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4035.png)