Századik BL-győzelmét szerezte a Chelsea; Haaland ezúttal kettőt vágott

Publikálva 05/10/2022 - 23:30 GMT+2

A Chelsea házigazdaként a vártnál simábban, 3-0-ra győzött az AC Milan ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szerdán.

Chelsea - AC Milan

Bajnokok Ligája - Háromgólos Chelsea-siker az AC Milan ellen

A londoniak fölényét mutatja, hogy a lövések aránya 10-3 volt a javukra, a nyolc játékosát sérülés miatt nélkülözni kénytelen vendégcsapat pedig csak egyszer találta el ellenfele kapuját. A milánóiak huszadik alkalommal játszottak BL-meccset Angliában, de csak egyszer tudtak nyerni.
A címvédő Real Madrid továbbra is százszázalékos, mivel hazai pályán 2-1-re nyert az ukrán Sahtar Donyeck ellen. A vendégek találatát a Ferencvárostól augusztusban távozott Olekszandr Zubkov szerezte.
A Manchester City ugyancsak házigazdaként 5-0-ra verte a dán FC Köbenhavn együttesét, és szintén százszázalékos maradt. A norvég Erling Haaland két góllal járult hozzá a sikerhez, pedig csupán egy félidőt töltött a pályán.
A H csoportban a Juventus megszerezte első pontjait az izraeli Makkabi Haifa legyőzésével, a Paris Saint-Germain viszont pontokat veszített, ugyanis 1-1-es döntetlenre végzett a Benfica otthonában.