Tinédzserekkel erősítenek a topcsapatok a bajnoki rajt előtt

A Szoboszlai Dominiket, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapata a Premier League pénteki rajtja előtt fiatal védővel erősítette tovább a keretét.

Készítsd a popcornt, ez nagy durranás lesz! Kövesd a US Opent 2025-ben is az Eurosporton!

Videó forrása: Eurosport

A brit média értesülései szerint Giovanni Leoni játékjogáért 26 millió eurót fizettek a Vörösök a Parmának, ahol a 18 éves hátvéd együtt játszott a magyar válogatott Balogh Botonddal.
Az angol bajnokságban címvédő Liverpool közölte, az első csapatnál számít a tehetséges futballistára, ezért kizárta a kölcsönadás lehetőségét.
"A mérce nálunk a maximum, azaz a 10/10". Mindent jól csinálunk, de a jól itt nem elég jó, feljebb kell lépnünk" - mondta az új igazolás kapcsán Arne Slot vezetőedző, aki esetleges sérülésekkel, rotációval és az új játékosok beépítésének időigényes folyamatával indokolta a szerződtetést.
Virgil van Dijk, Ibrahima Konate és Joe Gomez mellett Leoni a negyedik középső védő a Liverpool keretében. A 20-szoros angol bajnok az előző idény sikere ellenére komoly erősítést hajtott végre a nyáron, ugyanis immár több mint 270 millió fontot költött új játékosokra, Kerkez és Pécsi mellett a holland Jeremie Frimpongra, a német Florian Wirtzre, a georgiai Giorgi Mamardasvilire és a francia Hugo Ekitikére.
A Real Madrid ugyancsak egy 18 esztendős futballistára áldozott nagy összeget, ugyanis 45 millió euróért leigazolta a River Plate csapatától az argentin támadót, Franco Mastantuonót, aki hat évre kötelezte el magát a királyi gárdához.
MTI
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés