A Manchester United résztulajdonosa, Sir Jim Ratcliffe kész kiszállni, ha kudarcot vall, bár ő bízik magában
Publikálva 15/03/2025 - 15:26 GMT+1
Sir Jim Ratcliffe egy interjúban megígérte: távozni fog a Manchester Unitedtől, amennyiben a mostani projekt is kudarcba fullad. Az ineos tulajdonosa azonban optimista, szerinte jó irányba indult el a klub, és előbb vagy utóbb jönni fognak a sikerek.
Már csak az Európa.liga maradt a Manchester Unitednek - Darren Staples
Fotó: AFP
Ratcliffe 2024 februárjában vásárolta be magát a Manchester Unitedbe. Noha ezzel csak kisebbségi tulajdonos lett, a klub működésével kapcsolatos döntések hozzá kerültek.
Az azóta eltelt időszakban sok döntést hoztak, érkezett és azzal a lendülettel távozott a sportigazgató Dan Ashworth, előbb hosszabbítottak Erik ten Haggal, majd pár hónap után menesztették, és kivásárolták Rúben Amorimot a szerződéséből. A sort még lehetne folytatni, hiszen a háttérben komoly átszervezések zajlanak, költségcsökkentés gyanánt több embertől megvált a klub.
A résztulajdonos nincs könnyű helyzetben, hiszen a klubot pocsék állapotban vette át, és az érkezése óta még romlottak is az eredmények. Jelenleg a 14. helyen áll a Manchester United, és ha nem tudnak javítani ezen, 1974 óta ez lehet a klub legrosszabb szezonja. Akkor egyébként ki is esett az élvonalból a ManUnited.
Az idényt igazából csak egy dolog mentheti meg: amennyiben sikerül megnyerni az Európa-ligát, amelyen keresztül kiharcolhatná a jövő évi BL-indulást Amorim csapata. Nem csoda, hogy a szurkolóknak kezd elegük lenni a helyzetből, és már a mostani szezonban megtalálták a kritikák az új tulajdonost.
"Elég kellemetlen tud lenni" – ismerte be Ratcliffe. "Ha egy kicsit magamra haragítom az embereket, azzal még elbírok. De nem különbözöm az átlagemberektől. Nem kellemes, különösen a barátoknak és a családtagoknak."
"Amennyiben eljutnánk arra a szintre, mint amit a Glazer család kapott, azt mondanám: ennyi elég volt, csinálja inkább valaki más. A Glazerék meccsre sem jöhetnek ki. Egy kicsit háttérbe vonultak, így én kapom a kritikákat."
Őszinte leszek: amennyiben kudarcot vallok, távozni fogok. De nem gondolnám, hogy kudarcot fogok vallani. Minden megváltozik, amint elkezdünk jól focizni és nyerni.
A Manchester United vasárnap a Leicester City ellen lép pályára.
Kapcsolódó témák
Kapcsolódó mérkőzések
Leicester City
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4693.png)
0
3
Manchester United
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4080.png)
Hirdetés
Hirdetés