Bajnok lett a Liverpool, Slot már az első évében utolérte Kloppot
Publikálva 27/04/2025 - 19:55 GMT+2
A Manchester United korábbi hátvédje, Gary Neville szerint a Liverpool idei szezonja minden korábbi várakozást felülmúlt. Arne Slot csak tavaly nyáron vette át a kispadot Jürgen Klopptól, de már első évében bajnoki címet nyert. Neville nem is fukarkodott a dicsérettel, amikor a holland edző teljesítményéről beszélt.
Arne Slot ölelte keblére Trent Alexander-Arnoldot © Darren Staples / AFP
Fotó: AFP
Az idény előtt a fogadóirodák úgy gondolták, hogy a Liverpool csak a 3. legjobb csapat Angliában a Manchester City és az Arsenal mögött. Az idény vége előtt 4 fordulóval viszont már behozhatatlan az előnyük, ezzel pedig Arne Slot már az első idényében bajnoki címet ünnepelhet.
A Sky Sports szakértőjeként dolgozó korábbi Manchester United-legenda, Gary Neville ki is emelte, hogy milyen gyorsan sikerült az átállás a Klopp-korszakból.
"Elképesztő, hogy Arne Slot milyen jó munkát végzett. Az idény előtt szerintem kevés Pool-drukker gondolta volna, hogy bajnokok lehetnek, másokról nem is beszélve.
Mindenki arról beszélt, hogy idén is az Arsenal és a Manchester City között fog eldőlni a végén a verseny. Slot teljesítménye az egyik legjobb, amit egy edzőtől eddig láttam.
Nyilván nehéz helyzetben volt, hiszen nem akárkitől vette át a kispadot, Klopp az egyik legnagyobb egyéniség a Premier League történetében. Egy igazi liverpooli ikon, egy legenda. Nagyon nem lehetett egyszerű utána besétálni az öltözőbe és elérni, hogy téged is hasonlóan tiszteljenek a játékosok.
Slot tudta, hogy változtatnia kell, hiszen semmi esélye nem lett volna, ha Klopp módszereit próbálja alkalmazni. Egész évben meg kellett birkóznia azzal, hogy a lejáró szerződésű kulcsjátékosokról kérdezgetik, ráadásul Mo Salah és Virgil van Dijk még marad további 2 évre.
Végig nyugodt maradt, még olyankor is, amikor nem ment annyira jól a csapatnak."
A Liverpool idényének legjobbja Mohamed Salah volt, akinek a teljesítményét tavaly sokan megkérdőjelezték. Akkor már rengetegen leírták az egyiptomit, aki most mindenkinek megmutatta, hogy még mindig lehet rá számítani.
A 32 éves támadó idén rekordot döntött, hiszen senki sem jegyzett még ennyi gólt és gólpasszt egy 38 meccses idényben, mint ő, ezzel pedig szinte biztosan ő nyeri a gólkirályi címet is.
"Salah korábban arról volt nevezetes, hogy a szélsőhátvéd és a középhátvéd közötti befutásokkal szerez rengeteg gólt.
Idén megváltozott a játéka, szinte semmit nem kell a védekezéssel törődnie. Sosem ez volt az erőssége, de most egyértelműen ő a legelső ember, ha a Pool védekezik.
Slot hajlandó volt meghozni ezt az áldozatot, cserébe Mo elképesztően termékeny volt a szezonban. Csak arra kell koncentrálnia, amiben igazán jó, ezt pedig bőségesen meghálálta.
Salah igazi világklasszis, de ő is könnyen elveszti a türelmét, mint az a legjobbakra jellemző. Kell hozzá egy jó edző, hogy kijöjjenek."
A holland edző egyik legnagyobb felfedezése Ryan Gravenberch beépítése volt, a honfitárs idén kulcsemberré vált a Liverpool középpályáján. Fabinho távozása után a Pool megpróbálta megszerezni Martin Zubimendit, de a baszkról végül lemaradtak, így házon belül kellett megtalálni az ideális védekező középpályást.
"Ott vannak az olyanok, mint Gakpo vagy Gravenberch, akikről szerintem sokan azt gondolták, hogy nem elég jó játékosok egy Liverpoolba. De ott volt nemrég a Leicester elleni meccs, ahol a holland az egyik legjobb volt a mezőnyben és egyáltalán nem ez volt az egyetlen ilyen meccs."
A fanyalgók szerint a Vörösöknek idén nem volt igazán nehéz dolguk, amit jól jelez az is, hogy a második helyen álló Arsenal hetek óta több, mint 10 pontos hátrányban áll a bajnokságban. Ez viszont Neville szerint legkevésbé sem érdekli őket.
"Nem a legvégén dől el a bajnoki cím sorsa, de ez inkább az Arsenal problémája, nem a Liverpoolé. És akkor még nem is beszéltünk a Chelsea-ről, a Villáról, a Newcastle-ről, a Tottenhamről vagy éppen a Manchester Unitedről, akik rengeteg pénzt költöttek, hogy ott legyenek a legjobbak között, még sincsenek sehol.
A Pool remekül igazolt az előző években, de még én is csak az 5. helyre tippeltem őket az idény előtt. Arra számítottam, hogy most jön náluk egy korszakváltás, amit egy kisebb visszaesés fog követni. Elég megnézni, hogy hova jutott a United Sir Alex Ferguson, vagy az Arsenal Wenger távozása után.
Ők viszont elkerülték a gyengébb periódust, amiért minden elismerést megérdemelnek."
Forrás: SkySports
Kapcsolódó témák
Kapcsolódó mérkőzések
Liverpool
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4075.png)
5
1
Tottenham Hotspur
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4129.png)
Hirdetés
Hirdetés