Ten Hag időt kér a United újabb durva veresége után, de már nem sokan adnának neki

Erik ten Hag állása újra nagyon bizonytalanná vált a Manchester United élén. Csapata a hétvégén a Tottenham ellen szenvedett háromgólos vereséget, ami után több szakértő is úgy látja, rövidesen meneszthetik a menedzsert. A holland edző viszont elmondása alapján nem tart ettől, szerinte a csapatnak a nagy változások után időre van szüksége.

Erik ten Hag

Fotó: Getty Images

A következő meccsek lehetnek a holland edző utolsó esélyei.
A fogadóirodák oddsaira messze nem minden esetben érdemes hallgatni. De ha arról van szó, hogy egy adott bajnokság melyik sportcsapatánál rúgják ki legközelebb az edzőt, általában elég pontos képet festenek a valóságról. Márpedig az oddsok azt mutatják, hogy Erik ten Hag szénája nagyon nem áll jól.
A Manchester United vasárnap 3-0-s vereséget szenvedett a Tottenham elleni rangadón, ezzel zsinórban harmadik meccsén maradt nyeretlen, a Premier League-ben pedig hat fordulót követően csak a 12. helyen áll a tabellán.
Mindezt úgy, hogy a frissen kinevezett vezetőség már a nyári holtszezon előtt is aktívan foglalkozott Ten Hag leváltásának kérdésével, de akkor még – vélhetően azért, mert nem találtak minden szempontból ideális jelöltet – adtak egy újabb esélyt a menedzsernek. Sőt, a holland edző új, a játékrendszeréhez passzoló játékosokat is kapott az átigazolási időszakban.
Az eredmények ennek ellenére nem jönnek. A Tottenham elleni meccs, ahol a United már a harmadik percben hátrányba került, eddig egyértelműen mélypontja a szezonnak. Ten Hag viszont a találkozó utáni nyilatkozata alapján nem fél attól, hogy kirúgják.
„Nem gondolkozom ezen. A tulajdonosok, a vezetőség és én együtt hoztunk egy döntést ezen a nyáron, hogy maradok. A közös értékelés során az is egyértelmű volt, hogy miben kell fejlődnünk, hogyan kell kialakítanunk a keretet.”
„Tudtuk viszont, hogy ez időbe fog telni. Ahogy az átigazolási időszak zajlott, bizonyos játékosok, mint (Manuel) Ugarte későn érkeztek. Voltak szervezeti változások, sérülések is, így időre van szükségünk. Mind egy lapon vagyunk, egy csónakban evezünk: a vezetőség, a stáb, a játékosok. Szóval nem félek ettől.”
A holland edző a játékosait ellenben kritikával illette a mérkőzés után. Főleg a harmadik percben kapott góllal kapcsolatban volt dühös.
„Két-három perc után ilyen gólt kapni, ez nem tett jót az önbizalmunknak. Teljesen elkerülhető volt… ugyanazt a hibát követtük el, mint hét közben, a Twente ellen. Az első pillanatban meg kellett volna állítanunk (az akciót)” - idézte őt a TNT Sports.
Ten Hag szerint a csapatának az első félidőben még megvoltak a lehetőségei ahhoz, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, utána viszont Bruno Fernandes kiállítása végleg kivette a kezükből az irányítást. A vereséget viszont nem fogta a játékvezetőre.
Kérdés, erre a holland menedzser hányszor kapja meg még a lehetőséget a vezetőségtől. A szakértők szerint nem sokszor.
A mindig előszeretettel felháborodó egykori Manchester United-védő, Gary Neville szerint a vasárnapi volt a Ten Hag-éra legrosszabb teljesítménye a csapattól. Jamie Redknapp úgy látja, a holland menedzser elég időt kapott a bizonyításra, és nehezen tudja elképzelni, hogy innen képes lenne fordítani a csapat szezonján.
Olyan teljesítményt mutatnak mostanában, ami után ki szokták rúgni a menedzsert. Sajnálom őt, elveszettnek tűnik. Ha a csapatod nyáron aktívan keres új edzőt, hogy átvegye a helyed, akkor nagyon bizonytalan a pozíciód. Nem látom, hogyan tudná ilyen teljesítménnyel megtartani az állását. Nem tudom, hogyan tudná megfordítani a dolgokat.”
A United még két meccset játszik a következő válogatott szünetig, ezeken az Európa-ligában a Porto, a bajnokságban pedig az Aston Villa ellen lép pályára. Ha az eredmények nem javulnak látványosan, kéthetes leállás vélhetően nagyon csábító lehetőség lesz a vezetőség számára elköszönni a holland menedzsertől.
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés