PL-hírek: Kane gólja duplán emlékezetes lett, Ödegaard duplázott, brillíroztak az újoncok

Publikálva 20/08/2022 - 20:49 GMT+2

Gyorsan hátrányba került, de fordítani tudott a Crystal Palace az Aston Villa ellen, az Arsenal pedig három forduló után százszázalékos az angol labdarúgó Premier League-ben, miután szombaton 3-0-ra győzött a Bournemouth vendégeként.

Harry Kane

Premier League - Százszázalékos maradt az Arsenal, a Crystal Palace 0-1-ről fordított.
Az Ágyúsoknál Martin Ödegaard duplázott.
A birminghami vendégcsapat az ötödik percben jutott előnyhöz, utána azonban a londoni gárda háromszor is betalált. A fő érdem a két gólt szerző csatáré, Wilfried Zaháé, aki ugyanakkor kevéssel a második gólja előtt tizenegyest hibázott.
Az újoncok közül a Fulham házigazdaként 2-0-ra vezetett húsz perc játék után a Brentford ellen, aztán 2-2 lett, Aleksandar Mitrovic 90. percben szerzett fejesgólja azonban győzelmet hozott a hazaiaknak. Az élvonalba szintén most visszakerült Nottingham Forest az Everton vendégeként szerzett egy pontot.
A Southampton a Leicester City otthonából tért haza győzelemmel.
A Tottenham Hotspur egy góllal jobbnak bizonyult vendégénél, a Wolverhampton Wanderersnél.
A londoni alakulat Harry Kane 64. percben szerzett találatával tartotta otthon mind a három pontot. Egy döntetlen mellett ez volt a második sikere az új idényben, minek köszönhetően a tabella élére ugrott hét pontjával.
A 29 éves csatár pályafutása 185. bajnoki találatát szerezte a Tottenham színeiben, ezzel a Premier League történetének legeredményesebb futballistájává lépett elő az egy klubban elért gólok tekintetében. A listán eddig holtversenyben állt az élen az argentin Sergio Agüeróval, aki a Manchester City játékosaként 184 alkalommal volt eredményes a harmincéves PL-ben. Kane találata a Tottenham 1000. hazai gólja volt a PL-ben.