Az Ineos-vezér az utolsó pillanatban bejelentkezett a Chelsea-ért
Sir Jim Ratcliffe brit milliárdos, aki többek között az Ineos - Grenadiers kerékpárcsapat tulajdonosa, és a Forma-1-es Mercedes-istállóban is érdekelt, az utolsó pillanatban 4,25 milliárd fontos (1903,5 milliárd forintos) vételi ajánlatot tett a Chelsea labdarúgócsapatáért, amivel túlígért mindenkit.
Fotó: Getty Images
Az Ineos brit vezérigazgatója tette a Chelsea-ért a legjobb ajánlatot
A londoni székhelyi Ineos vegyipari multinacionális vállalat brit vezérigazgatója csütörtökön egyeztetett Bruce Buckkal, a londoni klub elnökével, majd pénteken benyújtotta vételi ajánlatát. A korábbi érdeklődők ennél kevesebbet ajánlottak az együttesért, amely az előző idényben megnyerte a Bajnokok Ligáját, és Lőw Zsolt személyében magyar másodedzőt foglalkoztat.
"Ez egy brit ajánlat, egy brit klub számára. Hiszünk abban, hogy egy nagy klub tulajdonosai csupán a tradíciók ideiglenes őrzői, és felelősséggel tartoznak a rajongók, valamint a klub közössége felé" - írta közleményében az Ineos. Hozzátették: a továbbiakban is befektetni szándékoznak a csapatba annak érdekében, hogy a világ legjobb szakembereiből, labdarúgóiból és háttéralkalmazottjaiból tudják kiválasztani a férfi és a női csapatot.
- írták.
A 69 éves üzletember 2019-ben már részletesen megvizsgálta a Chelsea ajánlatát, ám akkor a francia OGC Nice együttesét vásárolta meg.
A londoni klubnál a késői ajánlat ellenére továbbra is abban reménykednek, hogy május végén már meglesz az új tulajdonos.
Roman Abramovich orosz üzletember 19 év után kényszerűségből válik meg a Chelsea-től - amelynek eladását március másodikán jelentette be -, mert az ukrajnai háború kitörése után Nagy-Britannia intézkedéseket léptetett életbe a klub milliárdos tulajdonosával szemben. Értesülések szerint Abramovich jó viszonyt ápol Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, ezt azonban az üzletember vitatta.
(MTI)
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-96003c89-cf48-4721-828c-1772716592b4-68-310-310.jpeg)