60 millió eurós középpályás a Fradiban? – Egykori Liverpool-játékost szemelt ki a magyar bajnok
Publikálva 07/12/2024 - 14:55 GMT+1
Német sajtóértesülések szerint a Ferencváros közel áll ahhoz, hogy leigazolja Naby Keïtát a Werder Brementől. A guineai középpályásért 2018-ban 60 millió eurót sem sajnált a Liverpool, ahol BL-t és bajnokságot is nyert, a sérülések miatt azonban nem futotta be azt a pályafutást, amit jósoltak neki. Most a sikertelen németországi visszatérés után Magyarországon építheti újra a karrierjét.
Naby Keita 2023-ban még a Premier League-ben játszott - Glyn Kirk
Fotó: AFP
Naby Keïta a Ferencvároshoz szerződhet német sajtóértesülések szerint.
Akár már napokon belül megállapodhat a Werder Bremen és a Ferencváros az 56-szoros gunieai válogatott Naby Keïta átigazolásáról – írja a Bild. A Németországban létszámfelettivé vált játékost a lap szerint egyéves kölcsönnel szerezné meg a magyar bajnok, ami után fél év maradna hátra a werderes szerződéséből.
Keïta pályafutása 2018 körül ért a csúcsra, amikor a Liverpool 60 millió eurót fizetett az RB Leipzignek a középpályásért. Az afrikai játékost akkoriban a posztja legjobbjai között tartották számon, védekezésben és támadásban egyaránt elképesztő számokat hozott a Bundesligában. Angliában azonban kevésbé volt meghatározó a játéka, mivel rengeteg sérüléssel bajlódott.
A Liverpoolnál töltött öt szezonja során több mint 100 meccset hagyott ki különböző sérülések miatt – többnyire izomproblémák hátráltatták – és csak 49-szer lépett pályára kezdőként a bajnokságban. A Klopp-éra legnagyobb sikereinél azonban ő is a keret tagja volt, így 2019-ben Bajnokok Ligáját nyert, 2020-ban pedig angol bajnok lett.
2023-ban abban a reményben szerződött a Werder Bremenhez, hogy újraépítheti a pályafutását, ám a Németországba való visszatérés nem úgy sült el, ahogyan azt szerették volna. Az első idényében csak öt bajnokin lépett pályára, áprilisban pedig a klub felfüggesztette, miután nem utazott el a csapattal egy idegenbeli mérkőzésre.
Keïtát eredetileg csak az előző szezon végéig függesztették fel, de a mostaniban sem kapott lehetőséget. "Azt hiszem, mindegyik félnek az lenne a legjobb, ha előre tekintenénk, és megnéznénk, milyen lehetőségeket talál magának Naby, és mi milyen lehetőségeket találunk nélküle" – mondta nemrég Ole Werner, a Werder vezetőedzője.
Itt jön képbe a Ferencváros, amely szívesen látná a csapatában a szebb napokat is látott középpályást. Amennyiben Keïta újra formába lendülne, úgy akár nemzetközi szinten is hatalmas lökést adhatna a Fradinak, a guineai játékosnak pedig azért lenne előnyös az átigazolás, mert egy gyengébb bajnokságban, de potenciális Európa-liga-meccsekkel próbálkozhatna a karrierje újraindításával.
Keïta egyébként egy októberi interjúban hosszabban is beszélt a buszos balhéról.
"Az utolsó liverpoolos évemben nem játszottam sokat, és amikor megérkeztem ide, motivált voltam. Egy nap majd beszélni kell a buszos incidensről, de akik ismernek, azok tisztában vannak azzal, hogy profi és fegyelmezett játékos vagyok. A történtek ellenére már a szezon vége előtt elnézést kértem a csapattól, mert mindannyian emberek vagyunk, és senki sem tökéletes."
Bárhol is jártam, Salzburgtól Lipcsén át egészen Liverpoolig mindig arra törekedtem, hogy példamutató legyek.
A klub szerint Keïta nem volt hajlandó felszállni a csapatbuszra, amikor elmondták neki, hogy nem került be a kezdőcsapatba a Bayer Leverkusen ellen. A futballistát ezt követően felfüggesztették, majd az U23-as csapathoz vezényelték, Clemens Fritz sportigazgató pedig azt nyilatkozta, hogy senkitől sem tűrik ezt a fajta viselkedést.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés