A Premier Legue-ben csak a bennmaradásért küzdő Nottinham Forest mindössze 114 nap után menesztette vezetőedzőjét, Sean Dyche-ot

Mindössze 114 nap után menesztette Sean Dyche-ot a vezetőedzői posztról az angol labdarúgó-bajnokságban bennmaradásért küzdő Nottingham Forest, amely az Európa-liga alapszakaszában a Ferencvárossal is találkozott.

Éld át a varázslatot a téli olimpia minden egyes napján! Milánó-Cortina 2026 - Eurosport

Videó forrása: Eurosport

Dyche elküldésére azt követően került sor, hogy szerda este a csapat hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtó Wolverhamptonnal úgy, hogy 35 kapura lövési kísérlete volt.
Az 54 éves szakember októberben 2027 nyaráig írt alá a Nottingham Forestnél, végül azonban Nuno Espirito Santo és Ange Postecoglou sorsára jutott, és ő lett a harmadik edző, akit ebben a szezonban elküldtek a csapattól.
Az együttes január végén 4-0-ra megverte a Ferencvárost az Európa-liga főtáblás küzdelmeinek utolsó játéknapján, azóta viszont hárommeccses nyeretlenségi sorozatot produkált, és a 17. helyen áll a Premier League tabelláján, három ponttal megelőzve a már kiesést jelentő pozíciót elfoglaló West Ham Unitedet.
A klubvezetésnek nincs sok ideje a mérlegelésre, ugyanis a Nottingham jövő csütörtökön már a Fenerbahcéval találkozik Isztambulban, az Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Egyelőre nem tudni, ki ülhet le a kispadra Törökországban, de a brit sajtó szerint a klub belső megoldásként az utánpótlás szakmai stábját bízhatja meg az ideiglenes vezetéssel, amíg meg nem találják a szezonbeli negyedik "megmentőt".
A szurkolók megosztottak: sokan Dyche karakteres stílusát látták a bennmaradás zálogának, mások viszont a Fradi elleni győzelem óta tartó mélyrepülést kérik számon a vezetőségen.
Forrás: MTI
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés