Hazatért a négyszeres magyar válogatott támadó, Németh András a Puskás Akadémiánál folytatja pályafutását
Publikálva 25/06/2025 - 09:52 GMT+2
Németh Andrást hivatalosan bejelentette a Puskás Akadémia, így a négyszeres magyar válogatott támadóval erősít az NB I ezüstérmese. A futballista előbb elköszönt előző csapatától, a Hamburgtól, majd szerda reggel már a felcsútiak játékosa lett.
puskasakademia.hu
Fotó: From Official Website
Szalai Ádám válogatottól való visszavonulása után Németh Andrást tartották első számú utódjának. A még mindig csak 22 esztendős játékos karrierje sajnos nem vett pozitív fordulatot, amikor Belgiumból a német másodosztályú Hamburghoz szerződött. Ugyan jól kezdett, de nem tudta kiharcolni helyét a kezdőcsapatban. Idővel a magyar válogatott meghívó sem érkezett, ami nem meglepetés, ha egy csatár nem szerez gólt 2023 februárja óta.
Most új esélyt kaphat pályafutásában Németh, hiszen Magyarországról kapott mentőövet. Noha cikkeztek arról, hogy Belgiumba térhet vissza, valószínűbbnek tűnt a hazatérés, hiszen a Puskás Akadámia, illetve az ETO FC Győr érdeklődéséről is lehetett hallani. Ez azért érdekes, mert pár éve Németh határozottan kijelentette, hogy nem Magyarországon szeretne futballozni.
Szerdán megtörtént a bejelentés: a Puskás Akadémiában folytatja Németh András. 2028-ig szóló szerződést írt alá új csapatánál.
Azon érdemes lehet lamentálni, hogy miért éppen most választotta Magyarországot a válogatott játékos. Egyrészt ahhoz, hogy újra Marco Rossi látókörébe kerüljön, feltehetően Felcsúton többször fordul meg a Mister, mint Hamburgban vagy Belgiumban.
Másrészt a következő idénytől már lehet "szakítani" az MLSZ ötmagyaros ajánlásával/szabályával, melynek egyik kárvallottja a Puskás lehet, hiszen javarészt csak két állandó magyar kezdőjátékosa volt Pécsi Árminnal, illetve Nagy Zsolttal. Németh szerződtetése ennek is szólhat, ugyanakkor a Puskás Akadémiánál már második éve lett házi gólkirály az a Nagy Zsolt, aki alapvetően nem csatár, hanem szélső. Lamin Colley-val kapcsolatban jelentek meg cikkek, hogy Romániában folytathatja karrierjét, ráadásul profittal adhat túl rajta a Felcsút.
Érdekesség Németh Andrással kapcsolatban, hogy szép emlékeket őrizhet a Pancho Arénáról, hiszen 2018-ban a Genkkel megnyerte a Puskás-Suzuki-kupát, valamint gólkirályi címet is ünnepelhetett.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés