A BL-döntő eredménye befolyásolhatja a Ferencváros jövő évi szereplését

Rizmayer Bence

Frissítve 16/05/2024 - 10:38 GMT+2

A Paks 2-0-ra legyőzte hosszabbítás után a Ferencvárost, így története során először hódította el a Magyar Kupát. Bognár György csapata ezzel a bajnoki helyezéstől függetlenül az Európa-ligában szerepel nyáron.

A ferencvárosi csapat tagjai a labdarúgó MOL Magyar Kupa döntőjében játszott Paksi FC - Ferencvárosi TC mérkőzés eredményhirdetése után a Puskás Arénában 2024. május 15-én. A Paks hosszabbításban 2-0-ra legyőzte a bajnok Ferencvárost. (MTI/Illyés Tibor)

Fotó: MTI

Már az előző héten biztossá vált, hogy az OTP Bank Liga 2023-24-es idényének végén a Ferencváros, a Paks, a Fehérvár, valamint a Puskás Akadémia végez a top 4-ben, azaz ezekkel a csapatokkal találkozhatunk nyáron az európai kupaporondon.
Az egyetlen nyitott kérdés az volt, hogy a Magyar Kupa döntőjében érdekelt Paks milyen eredményt ér el a Fradi ellen - amennyiben a ferencvárosiak nyertek volna, akkor a bajnokság 2. helyezettjére száll az El-indulás joga.
Mivel a Paks története során először nyerte meg a Magyar Kupát, automatikusan az Európa-liga 1. selejtezőkörében találja magát. Bognár György csapata a 2011-12-es idény után szerepelhet ismételten nemzetközi terepen, akkor a 3. körig jutottak a paksiak. Egyelőre kevés rivális ismert, hiszen még 7 kupagyőztest várunk Európában, hogy kialakuljon az 1. selejtezőkör teljes névsora.
Sőt, még az is elképzelhető - bár ennek realitása igen kevés -, hogy a Paks kiemeltként várja a nyári európai szereplés első lépcsőfokát.
A Ferencvárosról eddig is tudtuk, hogy a Bajnokok Ligájában fog szerepelni, hiszen megnyerte az NB I jelenlegi kiírását. Dejan Stankovic legénysége roppant csalódott volt a kupadöntőben elszenvedett vereség után, hétvégén a Derbin lehet javítani saját közönség előtt. Aztán lehet szurkolni a Real Madridnak a Bajnokok Ligája-döntőben. Igen, a Fradinak nagyon nem lesz mindegy, hogy a Dortmund, vagy a Real Madrid nyeri a BL-döntőt.
Amennyiben a Real Madrid nyer, akkor a Shakhtar Doneck automatikusan főtáblás lesz, ezáltal a selejtező bajnoki ágán minden csapat eggyel előrébb kerül a rangsorban. Mivel a Fradi koefficiens-pontjai alapján a legerősebb csapat lenne a selejtező 1. körében, a feljebb csúszásával rögtön a 2. körben kellene csak bekapcsolódni a magyar bajnoknak. Amennyiben a Dortmund nyer, a német Bundesliga 6. helyezettje főtáblás lesz a Bajnokok Ligájában, ezért a Shakhtarnak selejteznie kellene - a playoff-körben -, így a Ferencváros maradna a selejtező 1. fordulójában.
A Fehérvár, illetve a Puskás Akadémia biztosan a Konferencia-liga 2. körében fog becsatlakozni a mezőnybe. A Vidi adott esetben még lehet kiemelt az első párharcában, míg a Puskás Akadémia biztosan nem kiemeltként vág neki a 2024-25-ös nemzetközi kupaszereplésnek.
Csatlakozz az Eurosport Magyarország Viber-csatornájához!