A Manchester Unitednál Ruben Amorim mutatott ajtót az angol támadónak, most tiszta lappal kezd egy olyan klubban, amelyért már gyerekként is rajongott
Frissítve 24/07/2025 - 17:34 GMT+2
Szerda délután Barcelonában bemutatták a katalán szuperklub legújabb játékosát, Marcus Rashfordot. A Manchester Unitedtól egy évre kölcsönbe, de igencsak jutányosnak tűnő vételi opcióval érkező angol támadó ambiciózusan, új munkáltatóját körbeudvarolva, régi egyesületébe pedig bele nem rúgva nyilatkozott az ünnepségen.
Az Eurosport műsorán: Pogačar-bukás után erődemonstráció, vízisí, lovagi párbaj és Evenepoel-dráma
Videó forrása: Eurosport
A Premier League élcsapatai a nyári hónapokban értelemszerűen soraik megerősítésével vannak elsősorban elfoglalva. A Liverpool óriási pénzért igazolta le Florian Wirtzet a Bayer Leverkusentől, és ugyancsak Németországból, az Eintracht Frankfurt gárdájától szerződtette Hugo Ekitikét. A bajnoki címvédő Vörösök Kerkez Milos révén egy nagyszerű szárnyvédőt is igazoltak már, és arrafelé talán még nem tettek le véglegesen egy újabb nagyot szóló igazolásról sem.
Az ezüstérmes Arsenal elhozta a Chelsea-től Noni Maduekét, valamint Fabrizio Romano és a teljes brit sajtó szerint is már csak nüanszok választják el a klubot Viktor Gyökeres szerződtetésétől.
Eközben a hagyományai szerint topcsapatnak számító, ám a legutóbbi szezont csupán a 15. helyen záró Manchester United egy évre ismét lepasszolta Marcus Rashfordot. Mint arról mi is írtunk, napok óta nyílt titok, hogy az angol támadó országot is vált, és Barcelonába szerződik.
A spanyol bajnoki címvédő a hét közepén ünnepélyes keretek között mutatta be a klub új szerzeményét, aki első körben egyéves kölcsönszerződés keretében csatlakozik Hansi Flick keretéhez. A szerződése azonban vételi opciót is tartalmaz, méghozzá igencsak jutányos, 30 millió eurós árat szabva a Barcának, amennyiben egy év múlva szeretné végleg magához láncolni a Gary Lineker óta első angolként a gránátvörös kékekhez igazoló futballistát.
Rashford bemutatásakor az is kiderült, hogy a 14-es számot viseli majd a mezén, vagyis abban az ikonikus dresszben játszhat, amelyben Thierry Henry is ostromolta az ellenfél kapuját egykoron.
"A Barca egy olyan klub, ahol az álmok meg tudnak valósulni. A klub értékei sokat jelentenek nekem" – mondta első Barcelona-játékosként kimondott szavaival Marcus Rashford. Az angol támadó hozzátette:
"Itthon érzem itt magam, ennek nagy szerepe volt abban, hogy ide szerződjek. Nagyon családias a hangulat a klubnál, ez egy jó hely arra, hogy a futballisták megmutassák magukat és kihozzák magukból a legjobbat."
Rashford új szerződését a klubelnök Joan Laporta vigyázó tekintete mellett írta alá. A megállapodás értelmében a katalán klub teljes egészében átvállalja a futballista csillagászati, heti 325 000 fontos fizetését a kölcsönidőszak erejéig – ez nagy nyereség a Manchester United számára, mivel a klubnak így a következő egy évben egyetlen fontot sem kell költenie egy eleve létszámfelettinek nyilvánított játékos bérezésére. Nem mindenkinek sikerül így megszabadulni egy az elképzelésekbe nem passzoló futballistától.
Más kérdés, hogy a Barcelona, többéves "hagyományt" követve, egyelőre még nem tudja regisztrálni Rashfordot, ahhoz ugyanis további bevételekre kellene szert tennie. Joan Laporta és a vezetőség azonban azt ígéri, hogy legkésőbb a spanyol bajnoki szezon rajtjáig elhárul minden akadály Rashford regisztrációja elől.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/07/24/image-a50838ea-b1ee-4c59-be58-671c23bb11d0-85-2560-1440.jpeg)
Marcus Rashford bemutatása Barcelonában
Fotó: AFP
Az angol támadó, azon túl, hogy kézzel lábbal menekült volna Manchesterből, Barcelonába szerződését elsősorban azzal a beszélgetéssel indokolta, amelyet a tárgyalási folyamat során folytatott Hansi Flick vezetőedzővel.
"Szeretem a jó focit, szeretek egy dinamikus csapat tagja lenni. Mint ahogy nagyon sok futballrajongó szerte a világon, én is kedveltem gyerekként azt a stílust, amiben a Barcelona futballozott.
Nagy boldogság lesz, amikor ezért a klubért játszhatom, biztos vagyok benne, hogy minden pályán töltött percet élvezni fogok. Nagyon izgatottan, egyben sikerre éhesen várom, hogy a klubot képviseljem.
Hansi Flick személye ugyancsak nagy hatással volt rám, végtelenül pozitív beszélgetést folytattam vele. Amit az ő irányítása alatt elért a csapat az elmúlt szezonban, az egyedülálló. Bizonyította, hogy igazi topedző."
Az alapvetően Rashford által vérprofizmussal lehozott bemutatóesemény egyetlen izzadós pontja csupán az volt, amikor szóba került az angol által kényszerűségből elhagyott Manchester United. Mint ismert, bár az Amorim-éra első bajnoki gólját épp Marcus Rashford szerezte, viszonylag hamar kiderült, hogy az angol csatár és a portugál mester közel sincs egy hullámhosszon, ha pedig egy ilyen helyzet előáll, abból általában a futballista kerül ki vesztesen.
Így történt ez most is, a kérdésre válaszolva azonban Rashford nagyon szimpatikus, amolyan "csak a szépre emlékezem" mindsettől vezérelve válaszolt:
"Semmi rosszat nem tudok elmondani a klubról. Nem csak a karrieremnek, az életemnek is egy meghatározó eleme volt, de most itt vagyok, ez a következő lépés, a következő fejezete az életemnek.
Hálás vagyok azért, hogy ott játszhattam, de a futball, akárcsak az élet, nem mindig alakul pontosan úgy, ahogyan azt az ember előre eltervezte.
A legjobbakat kívánom a Manchester Unitednek, szívből kívánom, hogy a klub sikeres tudjon lenni."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/07/24/image-f93b5ad7-0172-4a68-9c5a-6826ebd4a3f6-85-2560-1440.jpeg)
Marcus Rashford a Manchester United játékosaként
Fotó: AFP
Bemutatása után Rashford azonnal csatlakozik új csapatához, a legújabb fejlemények ismeretében azonban kérdéses, hogy mikor léphet először pályára Barcelona-játékosként. A katalán klub ugyanis néhány órája jelentette be, hogy a szervezői oldalon történt szerződésszegés miatt lemondja a Vissel Kobe elleni július 27-re tervezett felkészülési mérkőzést, és erősen kérdéses, hogy a csapat elutazik-e Dél-Koreába, ahol az ázsiai túra keretében két mérkőzés szerepel az előzetes programban (Seoul FC, Daegu FC) augusztus első napjaiban.
Forrás: Sky Sports
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés