Súlyos áradások Spanyolországban, elmarad a Real Madrid mérkőzése
Évtizedek óta nem látott csapadékmennyiség zúdult Spanyolországra a napokban, amely több helyen áradásokat eredményezett. A természeti katasztrófa a hétvégi bajnoki meccseket is érinti, elmarad a Valencia-Real Madrid és a Villarreal-Rayo Vallecano összecsapás is.
Összetört autók Valenciában - Jose Jordan
Fotó: AFP
A Spanyol Labdarúgó Szövetség a térséget sújtó áradások miatt elhalasztotta az eredetileg szombatra kiírt Valencia-Real Madrid mérkőzést az élvonalbeli bajnokság 12. fordulójából.
A szervezet csütörtöki bejelentése szerint a Villarreal-Rayo Vallecano összecsapást sem rendezik meg hétvégén a La Ligában.
A délkelet-spanyolországi áradások miatt - melyben a legfrissebb adatok szerint legalább 95-en életüket vesztették - a valenciai csapatok hétközi kupamérkőzéseit sem rendezték meg.
A térségre hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék településeket tett megközelíthetetlenné, köz- és vasúti vonalak váltak járhatatlanná.
Az utcákon hömpölygő nagy erejű ár autókat sodort el, házakba tört be, miután a régióban 24 óra alatt négyzetméterenként több mint 445 liternyi csapadék hullott, amire 1966 óta nem volt példa.
MTI
Kapcsolódó témák
Kapcsolódó mérkőzések
Valencia CF
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4134.png)
1
2
Real Madrid
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4103.png)
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-96003c89-cf48-4721-828c-1772716592b4-68-310-310.jpeg)