Ketten maradtak

Az Atlético elbúcsúzott a bajnoki címtől, a Granada bravúrral harcolta ki a bentmaradást.

Fotó: Eurosport

Egy fordulóval a vége előtt ketten maradtak versenyben a bajnoki címért, az előzetes papírformának megfelelően a címvédő Barcelona és az utolsó leheletéig harcoló Real Madrid.

A Barcelona nagyon simán verte 5-0-ra az Espanyolt a katalán derbin, a 2007-es drámai végjáték így végül nem ismétlődött meg, hiába emlegette fel azt az elmúlt napokban egyre többször a madridi sajtó. Akkor az Espanyol a Camp Nou-ban játszott 2-2-t ugyancsak a 37. fordulóban, hála Raúl Tamudo utolsó percekben szerzett góljának, ami végül a Barca bajnoki címébe került. Ehhez hasonló fordulatra most esély se volt, többek között Suárez két góljával magabiztosan verték a városi riválist, az uruguay-i csatár így 37 góljával továbbra is magabiztosan vezet mind a gólkirályi címért, mind az európai aranycipőért folytatott versenyben.
Mindeközben a Real Madrid sem tétlenkedett, a blancók ha nem is a Barcához hasonló gólzáporral, de végül Cristino két góljának is köszönhetően 3-2-re verték a Valenciát, sorozatban tizenegyedik bajnoki győzelmüket megszerezve, amivel így továbbra is megmaradt az esélyük a végső sikerre. A mérkőzés utolsó tíz percében lehetőséget kapott a búcsúzó Arbeloa is, akit a Bernabéu közönsége és a csapattársak is méltóképpen ünnepeltek meg a lefújást követően. A 33 éves játékos 18 éves korában került a Real Madridhoz, ám nevet már a Liverpool színeiben szerzett magának. 2009-ben igazolt vissza szeretett csapatához, ahol az elmúlt hét évben több mint 150 bajnokin lépett pályára.
picture

Fotó: Eurosport

Az Atlético a maga részéről a már kieső Levante otthonában szenvedett meglepő vereséget, Cholo Simeone csapata így már biztosan nem nyerheti meg a bajnokságot. A matracosok teljesítménye azonban így is kalapemelést érdemel. A két nagynál sokkal kisebb költségvetésből gazdálkodó, a játékosállományt tekintve is gyengébb erőket felvonultató piros-fehérek igazi csapatként, erőn felül teljesítettek és egészen az utolsó pillanatokig harcban voltak a bajnoki címért. Miközben mellesleg bejutottak a  BL döntőbe is, három éven belül másodszor, többek között azt a Barcát búcsúztatva, akik a legnagyobb esélyesek a bajnoki címre.
Az utolsó fordulóban a Barcelona a Granadához látogat, ahol ha nyernek, bajnokok. A döntetlen már csak akkor lenne elég, ha közben a Real Madrid se nyer a Deportivo otthonában. A madridiak bajnoki címéhez a döntetlen és a kisebb fajta csodának számító Granada siker sem lenne azonban elegendő, hála az egymás elleni eredménynek, elsősorban az őszi 0-4-nek. Zidane csapatának mindenképpen győzni kell a végső sikerhez, majd reménykedni, hogy a Barca nem nyer a már biztos bennmaradó Granada otthonában.
picture

Grafika: Marca.com

Fotó: Eurosport

Biztos bennmaradó, bizony. A Granada óriási fegyvertényt végrehajtva ugyanis, idegenben verte 4-1-re a Sevilla csapatát, biztosítva így a bennmaradást, köszönhetően a Getafe és a Sporting elleni jobb összesített eredményének. Az andalúzok a tavalyi szezonhoz hasonlóan ismét elképesztő hajrát mutattak be és jövőre sorozatban hatodik első osztályú idényüket kezdhetik.
A kiesési rangadón a Getafe hazai pályán nem bírt a Sporting Gijón csapatával, míg a Rayo Vallecano idegenben szenvedett vereséget a Real Sociedad ellen, így hatalmas izgalmak várhatók az utolsó körben, ahol éppen ez a három csapat küzd majd az ellen, hogy elkerülje a még fennmaradó két kieső pozíciót.
picture

Grafika: Marca.com

Fotó: Eurosport

A Getafe abban a szerencsés helyzetben van, hogy csak önmaguktól függenek, vagyis ha nyernek idegenben a Betis ellen, akkor biztos bennmaradók.
A Sporting Gijón ezzel szemben hiába verné meg hazai pályán a Villarrealt, abban is bízniuk kell, hogy a Getafe ne nyerjen, ellenkező esetben Abelardo csapata búcsúzik az első osztálytól.
A jelenleg 35 pontos Rayo esete talán még komplikáltabb. Ha a Getafe és a Sporting is vereséget szenved, míg ők döntetleneznek hazai pályán a Levante ellen, akkor a három 36 pontos közül ők maradnának bent, ellenben egy esetleges győzelemmel sem biztos a La Liga tagság. A vallecasi csapatnak ebben az esetben is reménykednie kell, hogy a két közvetlen rivális legjobb esetben is csak döntetlent érjen el.
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés