Óriási döntést hozott a magyar válogatottal kapcsolatban Gulácsi Péter

Gulácsi Péter a jövőben nem lép pályára a magyar labdarúgó-válogatottban.

Gulácsi Péter kapus a magyar labdarúgó-válogatott sajtótájékoztatóján az MLSZ Telki Edzőközpontjában 2025. március 17-én. (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)

Fotó: MTI

Az RB Leipzig 35 éves kapusa hétfőn a közösségi oldalain jelentette be döntését.
"Minden válogatott játékos életében elérkezik az a pillanat, amikor egy nehéz döntést kell hoznia. Hosszas gondolkodás után úgy döntöttem, hogy a magyar válogatott kapusaként lezárul a pályafutásom" - mondta videóüzenetében.
Hozzátette, hatalmas kiváltság és megtiszteltetés volt az elmúlt 11 évben 58 alkalommal képviselnie hazáját a legmagasabb szinten, de a Nemzetek Ligája lezártával ez a számára rendkívül fontos út is befejeződött.
"Büszkeséggel tölt el, ha visszagondolok a felejthetetlen pillanatokra, az izgalmas mérkőzésekre, az együtt átélt győzelmekre, de ugyanúgy a nehéz pillanatokra, amiket együtt, csapatként vészeltünk át."
Mint felidézte, 15 éven át szerepelt címeres mezben, hiszen védett az U16-os korosztályban, majd elődöntős volt az U19-es Európa-bajnokságon, bronzérmes lett az U20-as világbajnokságon, az U21-es együttesnek pedig évekig csapatkapitánya volt.
"A felnőttválogatottal három Európa-bajnokságon lehettem ott, ebből kettőn pályára is léptem, a többi között hazai pályán a teltházas Puskás Arénában. Ezek az emlékek mindig különleges helyet foglalnak majd el a szívemben."
Gulácsi a nemzeti együttesben 2014. május 22-én, a dánok ellen 2-2-vel zárult debreceni barátságos találkozón mutatkozott be. Összesen 58-szor szerepelt a válogatottban, amellyel három Európa-bajnokságon vett részt.
Legutóbb szeptember 7-én a Nemzetek Ligájában védett, amikor a magyar együttes 5-0-s vereséget szenvedett a németektől Düsseldorfban.
MTI
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés