Foci-vb: A kiesés elől menekül Irán Wales ellen.

Péter Babos
Frissítve 25/11/2022 - 12:07 GMT
End of 2nd Half
VÉGE
Irán 2-0-s győzelemmel bejelentkezett a nyolcaddöntőbe jutásra. A második félidő nagy részében még megvolt a walesi mezőnyfölény, de a helyzeteket már ekkor is Irán alakította ki gyakrabban, majd Hennessey kiállítása után még nagyobb fölénybe került az ázsiai csapat. Mindkét gólnál a csereként beállt Allen hibázott, de az egész walesi csapat sokkal visszafogottabb volt, mint amire számítani lehetett volna, így Irán teljesen megérdemelten győzött. Ezzel Iránnak ugyanúgy 3 pontja van a B-csoportban, mint Angliának, az USA és Wales 1-1 ponttal áll, este 20:00 órától jön az Anglia - Egyesült Államok mérkőzés.
Addig pedig az A-csoport veszi át a főszerepet, 14:00 órától Katar - Szenegál, 17:00 órától Hollandia - Ecuador lesz a párosítás.
101. perc
Yellow Cards1
Wales megpróbált egyenlíteni, de Allen nem tudta levenni a labdát, az irániak négyen vitték két védőre az ellentámadásukat, Ramin Rezaian pedig gyönyörűen emelte át a tehetetlen Wardot. 2-0 Iránnak, ez a végeredmény.
101. perc
Irán
GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! 2-0!!!
90+8. perc
On target1
A sokadik buta walesi hiba után: Allen rossz helyre tisztáz, két blokkolni próbáló játékos mellett is centikkel megy el Rouzbeh Cheshmi lövése, Ward pedig ugyan hozzáér, de a labda a bal alsóba vágódik. 1-0 Iránnak, teljesen megérdemelten.
90+8. perc
Irán
GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!
90+6. perc
Wales
Walesi helyzetféleség, miután vagy hárman törték el a labdát, Hosseininek kellett védenie.
90+5. perc
Irán
Újabb sárga, Jahanbakhsh emelte magasra a lábát. Ő a következő meccsen nem léphet pályára.
Alireza Jahanbakhsh
Sárga lap
Irán
Irán
*Fouls1
90+4. perc
Irán
Rezaeian kapott a labdától távol sárga lapot, valószínűleg reklamálásért.
Sárga lap
Irán
Irán
Fouls against2
Free Kicks3
90+2. perc
Wales
Moore kerülhetett volna ziccerbe a kapu közelében, ha át tudja venni a labdát.
90+1. perc
Irán
Miközben kiírják, hogy 9 perc lesz a ráadás, megint egy veszélyes támadást vezet Irán.
89. perc
Irán
Úgy tűnik, Irán szeretné kihasználni az emberelőnyt, Torabi távoli lövése centikkel ment a bal felső sarok mellé.
87. perc
Wales
A régi önmagától nagyon messze játszó Aaron Ramsey helyére jön a cserekapus Danny Ward.
Wales
86. perc
Wales
A videózás után meghozza a játékvezető a jó ítéletet, Hennessey piros lapot kapott.
Red Cards1
84. perc
Brutális ütközés a kaputól 30 méterre, egy hosszú indítás Taremit találta meg, Hennessey kegyetlenül letarolta, elsőre úgy tűnik, megússza sárgával. De jön a VAR.
Sárga lap
Wales
Wales
83. perc
Wales
Nagy walesi helyzet, az első lövést Moore vette le, majd Davies elé készített, aki kevéssel lőtt fölé, Hosseini is hozzáért a labdához.
83. perc
Irán
Az utolsó iráni csere jön, a görcsöt kapó Ezatolahi helyén Karimi.
Irán
78. perc
Wales
Walesnél Joe Allen érkezett a sokat hibázható Ampadu helyére.
Wales
77. perc
Irán
Hármat cserél Irán, egyet kényszerűségből, Nourollahi sérült meg. Lejött Hajsafi és Gholizadeh is, helyükön Torabi, Jahanbakhsh és Cheshmi.
Irán
73. perc
Irán
Ezatolahi lőtt 20 méterről, Hennesseynek komoly bravúr kellett ahhoz, hogy maradjon a 0-0. Folyamatosak az iráni helyzetek.
72. perc
Irán
Újabb iráni kontra, újabb iráni szöglet, a távoli lövést blokkolták a walesi védők. Ha így megy végig ez a félidő, és 0-0 marad az állás, Wales lehet boldogabb a végeredménnyel.