Foci-vb: kövesd a Tunézia-Ausztrália mérkőzés legjobb pillanatait velünk

Al Janoub Stadium / 26.11.2022
Élő
Élő frissítések

Frissítve 26/11/2022 - 13:02 GMT+1

Itt a vége, Ausztrália 1-0-ra legyőzte Tunéziát és a 2010-es vb után története harmadik sikerét aratta. Duke gólja volt a döntő.
Ausztrália 1974 óta először nem kapott gólt vb-meccsen.
Két mérkőzés után a Socceroos a csoport második helyére léptek előre a D-csoportban és lépéselőnybe került a továbbjutásért folytatott harcban, Dánián nagy nyomás lesz a franciák elleni meccsen.
Köszönjük a figyelmet, további jó szórakozást az Eurosport és az Eurosport 2 műsoraihoz!
Hosszabbítás, 90+3. perc
Sárga lapot kap Sassi, egy ausztrál kontránál egy indítást kézzel állítot meg. Sassi most nem volt boldog, de jogos a lap.

Letelt a 90 perc, a rendes játékidő végén a játékvezető a mostani vb-trendeknek megfelelően 6 percet hosszabbít.
89. perc
Khazri előtt adódott most lehetőség, egy jobboldali beadásba tette bele a lábát, a labda végül Ryan kezében halt el.
87. perc
Meleg pillanatokat élnek át az ausztrálok, Tunézia nagyon nyom, igazán nagy helyzetig azonban nem jut, Talbi beívelését most éppen Ryan húzta le.
85. perc
Újabb cserék az ausztráloknál: Goodwin és Leckie lejönnek, helyükre Mabil és Baccus állnak be.

84. perc
Talbi lövése bár középre ment, de nem volt veszélytelen, éppen Ryan kapus előtt pattant le a labda. Marad az 1-0-ás ausztrál vezetés!
Valamivel több, mint 10 perc a RENDES játékidőből. Kinek adnátok a Meccs embere díjat?
72. perc
Szinte fordulásból rögtön adódott egy helyzet Tunézia előtt, Msakni lőtt kapura, Ryan kapus védett szépen.
71. perc
Hatalmas helyzet az ausztrálok előtt, jobbról jött a beadás, Leckie maradt le a labdáról.
67. perc
Váltás Tunéziánál is: a ferencvárosi Laidouni jön le, helyére Khazri áll be, ő a Montpellier játékosa.

66. perc
Tunéziai helyzet: Sliti lőtt kapura, az ausztrálok egy emberként védekeznek, a labda az egyik védőről vágodott le.
63. perc
Csere az ausztráloknál: lemegy a gólszerző Duke, helyére Maclaren érkezik, McGree-t pedig Hrustic váltja.

Ausztrália 6. alkalommal szerepel világbajnokságon, eddigi 16 meccséből mindössze kettőt tudott megnyerni, 2006-ban és a 2010-es tornán.
A legutóbbi világbajnokságon 3 meccsükből kettőt elvesztettek, egyet döntetlennel zártak, két gólt szereztek és ötöt kaptak.
(A kép a franciák elleni nyitókörös meccsükről van, amikor is Goodwin góljával megszerezték a vezetést Giroudék ellen.)

56. perc
Na, csak reklamálni kellett! Az ausztrálok átjutottak Tunézia térfelére, balról jött a beadás, Goodwin labdájáról azonban mindenki lemaradt.
Lassan tíz perce zajlik a második játékrész, Tunézia 80%-os labdabírtoklással áll - beszorultak az ausztrálok, nagyon nyom az afrikai csapat.
52. perc
A tunéziai játékosok büntetőt reklamálnak, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Szabdarúgást azért kaptak egy a 16-oson kívüli szituációt követően, ám a bíró visszafújta az esetet, mert túl gyorsan végezték el a szabadrúgást.
Micsoda buli!! Így örültek az ausztrál szurkolók a vezető találatuknak.
Kezdődik a második játékrész, Tunéziától kicsit több kell, mondjuk a kaput nem ártana eltalálnia. Vajon a második 45 perc során sikerül? Ez egyelőre a nap kérdése.
Változtat amúgy Tunézia, Sassi áll be Drager helyére.