Foci-vb: Cristiano Ronaldo az ötödik vb-jén is varázsolhat - a Portugália-Ghána mérkőzés hírei, érdekességei, statisztikái

Frissítve 24/11/2022 - 19:18 GMT+1

Köszönjük a figyelmet azoknak, akik velünk tartottak. Épp van egy szusszanásnyi idő kipihenni az előző meccs izgalmait, este 8 órától pedig jön a Brazília-Szerbia, amellyel lezárul az első kör.
Live comment icon
Portugália mindent egybevetve megérdemelten nyert, jóval több helyzetet alakított ki, viszont a védelmen lesz még mit csiszolni.
Portugália
Cristiano Ronaldo így reagált Diogo Costa hibájára:
3-2 a vége, Portugália elhozta a három pontot!
De egyáltalán nem volt egyszerű mérkőzés, a végén akár egyenlíthetett is volna Ghána. Az első félidőben szinte semmi sem történt, a második játékrész viszont sorban hozta a helyzeteket és a gólokat.
Ronaldo büntetőjét követően Ayew egyenlített, utána Felix és Leao góljával úgy tűnt, simán megnyeri a meccset Portugália. Bukari gólja gondoskodott arról, hogy a végére is legyenek izgalmak, és a hatékony portugál időhúzás ellenére benne volt az egyenlítés.
Az első 60 perc után nem hittük volna, de egészen élvezetes lett a végére a találkozó.
Ghana
Te jó ég, itt mi történt?!
A portugál kapus legurította maga elé a labdát, és nem vette észre, hogy Inaki Williams ott van mögötte. A Bilbao csatára le is csapott a labdára, de elcsúszott, így nem tudta kapura tűzni.
Ghana
98. Veszélyes ghánai lövés.
Úgy tűnik, hogy ez egy olyan nap, amikor csak reklamálni kell, és máris megváltozik a meccs képe.
Bukari gondolt egyet, és jó 20 méterről rázúdította a kapura a labdát, nem is volt rossz kísérlet, de elkerülte a kaput.
Hatékonyan ölik az időt a portugálok, újabb szabadrúgást sikerült kiharcolni a tizenhatos előterében. Ghána így el sem jut a portugál kapuig.
Portugália
95. perc - Eldönthette volna Portugália.
Leao cselezgetett a bal oldalon, a passzát azonban lefülelték a ghánaiak.
9 perc a hosszabbítás!
(Ebből 6 maradt.)
Eltelt két perc a hosszabbításból, de még mindig nem tudjuk, mennyi lesz az annyi. Egész jó lett a meccs, de azért reméljük, feltűnt a bíróknak, hogy már letelt a 90 perc.
Ghana
89. perc - Megint a semmiből lő gólt Ghána!
Ismét elaludt a portugál védelem a jobb oldalon, Bukari pedig gólra váltotta a helyzetet. 3-2, nincs még meg Portugáliának ez a meccs.
(Bukari gyanús, hogy lekoppintotta CR gólörömét.)
Portugália
7-10-11.
Ronaldo, Silva és Felix is elhagyja a pályán.
Palhinha, Ramos és Mario szállt be az utolsó percekre.
Portugália
Joao Felixet könyökölték, le de még csak szabadrúgást sem kapott érte.
Portugália
83. perc - Újabb Ronaldo-helyzet, ezúttal lesről.
Nagyon fellazult a ghánai védelem, ismét könnyedén kerültek helyzetbe a portugálok. Ronaldo lövését bravúrral védte Zigi, de igazából nem számított, mert lesről lépett ki az ötszörös aranylabdás.
Portugália
Megadták a találatot, a Milan csatára tökéletes ütemben lépett ki a bal oldalon, és a hosszú alsóba gurított.
Portugália
Ott a harmadik!
A csereként beálló Rafael Leao talált be, de egyelőre kérdéses, lesen volt-e.
(Szegény Ayew-nak épp gratuláltak a csapattársak, amikor konstatálták, hogy 2-1-re vezet portugália.)
Portugália
78. perc - Felix góljával ismét vezet portugália!
Baba Rahman nem tudott tisztázni, így Felix teljesen üresen léphetett ki a labdával, és ragyogó mozdulattal elpörgette a labdát a kapus felett.
És akkor most jön az, hogy ismét fel kell pörögniük a portugáloknak. Van még egy bő negyedórájuk, hogy eldöntsék a meccset.
Ghana
Ilyen nincs, egyenlít Ghána!
A bal oldalon passzolták be a labdát a portugál tizenhatoson belülre, a védők pedig nem figyeltek Kudusra. Az Ajax játékosa középre passzolta a labdát, ahol Ayew-nak már csak a kapuba kellett rúgnia. 1-1!