Péter Babos
Frissítve 25/11/2022 - 17:58 GMT
End of 2nd Half
VÉGE
1-1-el zárult a mérkőzés, Gakpo korai góljára a második félidő elején Valencia válaszolt. Ezzel azért Hollandia nagyot lépett a továbbjutás felé, csak abban az esetben maradna le Van Gaal csapata a nyolcaddöntőről, ha nagyobb arányú vereséget szenved Katartól, mint Ecuador Szenegáltól.
49. perc
Fouls against2
GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ahogy írtuk, a szünet előtt már volt egy meg nem adott gólja Ecuadornak, most viszont megvan az egyenlítés, Estupiñán lövését Noppert elsőre még védeni tudta, a kipattanó azonban pont Enner Valencia elé került, aki közelről bepofozta a labdát a kapuba. 1-1, Valenciának ez a harmadik gólja a vb-n, és ezzel vezeti a góllövőlistát!
End of 1st Half
FÉLIDŐ
A szünet előtt Ecuador ugyan szerzett egy szép gólt Estupiñán révén, de Porozo a játékvezetők szerint takarta a kapus előtti kilátást, így a találatot érvénytelenítették, és a játékvezető biztosan nem nézte meg videón az esetet. Így a szünetben 1-0-ra Hollandia vezet.
6. perc
On target1
GÓÓÓÓÓL! Hollandia hamar vezetést szerzett, az első mérkőzésen is betaláló Cody Gakpo lőtt óriási gólt!

Fotó: SID

1st Half
Az alábbi kezdőcsapatokkal rajtolt el a Hollandia - Ecuador mérkőzés, amelyen holland győzelem esetén már biztossá válna a csapat továbbjutása.
A várható kezdőcsapatok:
Hollandia: Andries Noppert - Matthijs de Ligt, Virgil van Dijk, Nathan Ake - Denzel Dumfries, Frenkie de Jong, Steven Berghuis, Daley Blind - Cody Gakpo - Memphis Depay, Steven Bergwijn
Ecuador: Hernán Galíndez - Ángelo Preciado, Félix Torres, Piero Hincapié, Pervis Estupinán - Gonzalo Plata, Moises Caicedo, Jhegson Méndez, Romario Ibarra - Jeremy Sarmiento, Enner Valencia
Az egyformán 2-0-s sikerrel rajtoló együttesek közül amikor kijutott, a holland együttes mindig továbblépett a vb csoportköréből, 2014-ben harmadikként zárt, négy évvel korábban pedig döntőbe jutott. Ecuador viszont csupán egyszer, 2016-ban élte túl a csoportkört, akkor a nyolcaddöntőben búcsúzott. Utóbbi csapat szempontjából kulcsfontosságú, milyen állapotban lesz a Katar ellen duplázó, majd megsérülő Enner Valencia, aki a 2014-es vb-n együttese mindhárom találatát szerezte. Lényeges, hogy ezt a találkozót rendezik később a csoportban, így akár annak tudatában is pályára léphetnek az együttesek, hogy a győzelem biztos nyolcaddöntős szereplést ér.
Négy éve egyik csapat sem volt ott a vb-n, egymással korábban két felkészülési mérkőzést vívtak, 2014-ben 1-1-es döntetlennel, 2006-ban 1-0-s holland sikerrel zárult a találkozójuk.