Tapasztalatlan suhancoknak nevezte a spanyol válogatott játékosokat a németek exkapusa
Publikálva 04/07/2024 - 11:00 GMT+2
Előrehozott döntőnek is beillő negyeddöntőre készül Németország és Anglia is az idei futball Európa-bajnokságon. Az eddig a tornán a legjobb teljesítményt nyújtó válogatottak mérkőzése előtt a szokásoknak megfelelően szakértők próbáltak meg jóslatokba bocsátkozni, vagy épp reálisan felmérni az erőviszonyokat.
Tapasztalatlan suhancoknak nevezte a spanyol válogatott játékosokat a németek exkapusa
Fotó: Getty Images
Rendesen leszólta a pazar formában lévő spanyol válogatottat a Borussia Dortmund és az Arsenal egykori kapusa.
Sokan féltették, javarészt a joggal, a német válogatottat a hazai Európa-bajnokság előtt, mondván, a Julian Nagelsmann keze alatt jelenleg is formálódó csapattól túlzás elvárni az eredményes játékot. A csapat aztán már a nyitómérkőzésen alaposan rácáfolt a kétkedőkre, Skócia 5-1-es legyőzése pedig azonnal eloszlatta azokat a baljós árnyakat, amelyek akár azt is elképzelhetőnek tartották, hogy a csapat nem éli túl a csoportkört.
A pénteki, Stuttgartban rendezendő mérkőzésen a Nationaelf ellenfele az a Spanyolország lesz, amely vitán felül a legeredményesebb futballt játszotta eddig ezen a kontinenstornán. Luis de la Fuente együttese, a 24-es mezőnyből egyedüliként, 100%-os teljesítménnyel zárta a csoportkört, és ugyancsak egyedüliként, gólt sem kapva jutott be a nyolcaddöntőbe.
A legjobb 16 között aztán az Eb-közönségdíjas Georgia ugyan meg tudta szerezni a vezetést a La Roja ellen (igaz, ehhez is kellett a spanyol asszisztencia, hiszen öngól juttatta előnyhöz Georgiát), a spanyolok megrázták magukat, és négy góllal vetettek véget a Willy Sagnol csapata által írt tündérmesének.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/07/04/image-2aef6aa9-311d-4038-8ba8-9a72392acdf7.jpeg)
Spanyol gólöröm a Georgia elleni nyolcaddöntőben
Fotó: AFP
Adott tehát két, önmagában is egyaránt jó nevű válogatott, amelyek egymás elleni mérkőzése még akkor is jó játékkal kecsegtet, ha „csak” egy barátságos mérkőzésről lenne szó. Ha ehhez hozzátesszük, hogy most egy Európa-bajnoki negyeddöntőben csapnak össze, ráadásul úgy, hogy mindketten kiemelkednek a mezőnyből az eddigiek alapján, akkor nem kérdés, ez a mérkőzés a kötelezően megnézendő kategóriába tartozik.
Ezzel az állítással valószínűleg többek között Jens Lehmann sem vitatkozik, a német válogatottban 61-szer pályára lépő egykori kapus azonban mégis olyat mondott, ami mellett nehéz lenne szó nélkül elmenni. Az Európa-bajnokságon televíziós szakértőként tevékenykedő ex-Dortmund- és Arsenal kapus ugyanis, a spanyol csapat erényeinek sorolása közben igencsak merészet talált mondani az ellenfélről:
„Spanyolország nagyszerű eredményeket ért el a csoportkörben, ez nem kétséges. Technikailag lehet, hogy jobbak nálunk, de a keretüket alacsony termetű, nemzetközi szinten tapasztalatlan játékosok alkotják. Gyakorlatilag egy ifjúsági csapatot tudnak kiállítani, amelynek tagjai nem élték még át egy ilyen nagy torna hangulatát.”
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/07/04/image-3cf4c2a1-a19f-417f-852c-785cb1c7962f.jpeg)
Jens Lehmann
Fotó: Getty Images
Kijelentését Lehmann nyilván elsősorban Lamine Yamal kapcsán tehette, a mindössze 16 éves Barca-játékos persze valóban ki is lóg a többiek közül azzal, mennyire szemtelenül fiatal. A 26-os keretben ezzel együtt rajta kívül nincs további 20 éven aluli futballista, 27 éves átlagéletkorával pedig a Seleccion az Eb korfájának középmezőnyében található.
A német válogatotthoz képest viszont valóban suhancok alkotják a spanyol keretet, Nagelsmann együttese ugyanis a maga 28.6 éves átlagéletkorával a huszonnégyes mezőny „legöregebb” brigádját alkotja.
Jens Lehmann szavai természetesen jókora felháborodást keltettek Spanyolország szerte, a Marca például a címlapján jellemezte úgy az egykori kapust, mint „egy újabb embert, aki nem vesz bennünket komolyan”. Ennél eggyel visszafogottabban reagált a spanyol válogatott nevében Mikel Oyarzabal, a Real Sociedad játékosa leginkább azt hangsúlyozta ki, hogy Lehmann mondandója is egy vélemény, amelyet tiszteletben kell tartani, egyetérteni vele azonban nem muszáj.
Német részről a Real Madridban tíz évet lehúzó Toni Kroos igyekezett elhatárolódni a szakértői véleménytől:
„Jens mindig is az az ember volt, akinek állandóan más a véleménye, mint a többségnek. A spanyol válogatott eddig is megmutatta, hogy nagyszerű, tapasztalt játékosok alkotják, elég csak Rodrira, Nachóra, Moratára vagy Carvajalra gondolni. Őket ismerve számomra teljesen irreleváns, hogy mit mond Lehmann.”
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/07/04/image-682e1c93-0d62-4406-bf3f-8478ab64357f.jpeg)
Toni Kroos sétál ki a Németország-Svájc csoportmérkőzésre
Fotó: AFP
A Németország-Spanyolország Európa-bajnoki negyeddöntőt július 5-én (pénteken) 18:00 órai kezdettel rendezik Stuttgartban.
Forrás: Goal.com
Kapcsolódó témák
Kapcsolódó mérkőzések
Spanyolország
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/geo/country/flag/large/2203.png)
2
1
Németország
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/geo/country/flag/large/2206.png)
Hirdetés
Hirdetés