Elsőként az olaszok jutottak be a nyolcaddöntőbe az Eb-n

Publikálva 16/06/2021 - 23:13 GMT+2

Az olasz labdarúgó-válogatott nyolcaddöntőbe jutott a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon, miután szerdán 3-0-ra legyőzte Svájc csapatát Rómában, a csoportkör második fordulójában.

Bejutott a nyolcaddöntőbe Olaszország

Az első körben a törököket ugyancsak 3-0-ra legyőző olasz együttes immár 29 mérkőzés óta veretlen, és sorozatban tíz találkozón győzött, ezeken pedig gólt sem kapott.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, A csoport: Olaszország-Svájc 3-0 (1-0)
Róma, Stadio Olimpico, 12 445 néző, v.: Sergey Karasev (orosz), gólszerzők: Locatelli (26., 52.), Immobile (89.)
sárga lap: Gavranovic (49.), Embolo (79.)
Olaszország: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (Acerbi, 24.), Spinazzola - Barella (Cristante, 87.), Jorginho, Locatelli (Pessina, 86.) - Berardi (Tolói, 70.), Immobile, Insigne (Chiesa, 69.)
Svájc: Sommer - Elvedi, Schär (Zuber, 58.), Akanji - Mbabu (Widmer, 58.), Xhaka, Freuler (Sow, 84.), Rodríguez - Shaqiri (Vargas, 76.) - Embolo, Seferovic (Gavranovic, a szünetben)
I. félidő: 26. perc: Berardi húzott el a jobb oldalon, középre passzolt labdáját pedig a teljesen egyedül érkező Locatelli rúgta közelről az üres kapuba (1-0).
II. félidő: 52. perc: Az olaszok adogatása után a kapuval szemben álló Locatelli elé került a labda, aki 18 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtt (2-0).
89. perc: Ezúttal Immobile maradt egyedül a kaputól 23 méterre, ő ugyancsak középről, jobb lábbal a jobb alsót választotta, Sommer csak beleérni tudott a lövésbe, védeni nem (3-0).
A házigazda olaszok a találkozó elejétől kezdve rengetegszer passzolgattak a svájciak térfelén, a 19. percben Chiellini révén egy kezezés miatt érvénytelenített találatig is eljutottak, majd hét perccel később szabályos góllá érett a mezőnyfölényük. A hátrányban lévő svájciak ezt követően próbáltak a korábbinál támadóbb szellemben fellépni, de ez csak arra volt elég, hogy kiegyenlítettebbé váljon az összecsapás és ne alakuljon ki több nagy helyzet.
A fordulás után az olaszok ismét Locatelli révén gyorsan megduplázták előnyüket, a svájciak a 64. percben jutottak el először veszélyes helyzetig, de Donnarumma lábbal hárítani tudta Zuber közeli lövését. A játékrész második felében mindkét csapat előtt adódtak kisebb lehetőségek, de az olaszok voltak azok, akik Immobile révén ismét betaláltak és végül magabiztos győzelmet arattak.
Minden reggel hírlevelet küldünk az olvasóinknak, amiben az előző nap legfontosabb sporthíreit, az elemzéseinket és persze sok más érdekességet is megmutatunk. Az Eurosport hírlevelére ezen a linken lehet feliratkozni.