Elképesztő, hogy két vereséggel nem lehetett megnyerni a Premier League-et

Publikálva 25/05/2022 - 14:44 GMT+2

A Liverpool bármelyik másik nagy bajnokságot simán megnyert volna, de a Manchester City dominanciájával nem tudott megbirkózni. Németországban megint a Bayern dominált, Spanyolországban a Real Madrid használta ki a riválisok gyengélkedését. Olaszországban pedig egy 16 mérkőzéses veretlen sorozat döntötte el a ligát a Milan javára. Nagy európai focikibeszélő!

Manchester City

Ezúttal különleges módon egy hosszabb beszélgetést ajánlunk a Hosszabbítás hallgatóinak figyelmébe.

A hétvégén lezárultak a nagy európai labdarúgó bajnokságok, Németországban és Spanyolországban már elég régen eldőltek a fontos kérdések, viszont Olaszországban az utolsó fordulóban, Angliában pedig az utolsó pillanatokban dőlt csak el a bajnoki cím sorsa.
Arról, hogy melyik ligában mi alakította ki a végső helyzetet, és hogy milyen irányba haladhatnak a nagy csapatok a következő években, Marosi Gergely sportújságíróval és Németh Dániellel, az Eurosport kommentátor-újságírójával beszélgetünk.
Az Ácsi! rovatot egy szomorú hírrel kellett kezdenünk, de természetesen nem maradhatott ki a sporttörténelmet író, majd a pezsgősüveggel megküzdő Biniam Girmay, lezárult az Mbappé-szappanopera, és szóba került Patrick Vieira is - avagy meddig kell eltűrnie valakinek a sértéseket csak azért, mert közszereplő.

Tartalom:
0:00 Bevezető
1:03 A nagy európai focikibeszélő Marosi Gergellyel és Németh Dániellel:
1:05 Németországban nem látni, hogy ki töri meg a Bayern München dominanciáját.
3:06 Pedig a Bayernnek nem volt igazán mély a kerete
9:12 A középcsapatok közül az Eintracht Frankfurt megnyerte az Európa-ligát
13:11 Spanyolországban könnyedén győzött a Real Madrid, Carlo Ancelotti már az ötödik nagy bajnokságát nyerte meg
19:47 Xavival feltámadt a Barcelona, de vajon merre vezet a csapat útja
23:36 Olaszországban az utolsó fordulóban dőlt el a bajnokság, a Milan a kiegyensúlyozottságának köszönheti a Scudettót
32:54 A Juventus és az Atalanta messze a várakozások alatt teljesített
41:40 Angliában az utolsó forduló utolsó perceiig nyitott volt a bajnoki cím győztesének kiléte
44:45 A bajnokságban gyilkos City-gépezet viszont Európában nem képes eljutni a BL-győzelemig
50:31 A Chelsea-t sokan a bajnoki cím közelébe várták, de ettől nagyon messze voltak
52:59 A Manchester Unitednél új korszak kezdődik, de kérdés, hogy valaha visszajut-e a bajnokság tetejére a csapat
59:03 Ácsi! A hét legérdekesebb hírei:
59:14 Kajak-kenu: 19 éves korában elhunyt Csanki Márk, ifjúsági világbajnoki ezüstérmes kenus
59:51 Kerékpár: Súlyos vállsérüléssel tekerte végig a Tour de Hongrie-t Filutás Viktor, a magyar bajnok
1:02:44 Kerékpár: Peák Barna a 13. helyen zárt a Giro 13. szakaszán, egyelőre ez a legjobb magyar eredmény az idei versenyen
1:03:37 Kerékpár: Biniam Girmay történelmi szakaszgyőzelme után a dobogón szemenlőtte magát a pezsgősdugóval és feladta a versenyt
1:07:40 Foci: A mali válogatott Adama Traoré a Ferencvárosban folytatja pályafutását
1:09:15 Foci: Marad Párizsban Kylian Mbappé, felfoghatatlan pénz mellett részesedést is kap a klubban, szakmai kérdésekbe is beleszólhat
1:13:03 Foci: Nem volt hajlandó pályára lépni a PSG részben szivárványos mezében Idrissa Gueye
1:18:25 Foci: Patrick Vieira megrúgta az egyik őt inzultáló Everton-szurkolót, miután a liverpooli csapat bentmaradását bebiztosító meccs végén a pályára szaladhattak a csapat szurkolói
1:22:13 Foci: Egy Liverpool-szurkoló BL-döntőre szóló jegyét széttépte a kutyája - szerencsére digitális jegyével beléphet a meccsre
1:23:51 Foci: Jelenlegi fizetésének csökkentését is elfogadná Robert Lewandowski, ha a Barcelonába igazolhatna
1:25:00 Tenisz: Az ATP és a WTA nem ad világranglista pontokat a wimbledoni tornán elért eredmények után az orosz és fehérorosz játékosok kizárása miatt