Ecuador közel a kijutáshoz, Uruguay fontos győzelmet aratott

Frissítve 28/01/2022 - 09:57 GMT+1

A biztos világbajnoki résztvevő Brazília döntetlent játszott Ecuadorban, a katari labdarúgó-vb mezőnyében már szintén ott lévő Argentína pedig nyert Chilében a dél-amerikai selejtezősorozat 15. fordulójában.

Ecuador vs Brazília

Uruguay fontos győzelmet aratott Paraguayban, ezzel a hetedikről a negyedik helyre lépett előre.

A quitói mérkőzésen már a 20. percre mindkét csapat megfogyatkozott durva szabálytalanság miatt. A vezetést a brazilok szerezték meg a találkozó elején Casemiro révén, majd a hajrához közeledve egyenlítettek a hazaiak. A pontszerzéssel Ecuador egyetlen győzelemre került a vb-től, katari résztvevővé válik, ha a jövő héten legyőzi Perut. A mérkőzésen a brazil kapusnak, Alissonnak kétszer is felmutatta a játékvezető a piros lapot, de a VAR mindkettőt érvénytelenítette.
Matheus Cunha, făcut KO de portarul Alexander Dominguez în partida Ecuador - Brazilia
Az argentin válogatott, amely az előző fordulóban biztosította be vb-indulását, a pozitív koronavírustesztet szolgáltató szövetségi kapitánya, Lionel Scaloni nélkül játszott Calamában. A keretben nem volt ott Lionel Messi sem, aki koronavírus-fertőzése után csak a múlt héten tért vissza klubcsapatába, a Paris Saint-Germainbe.
Az argentinok részéről Angel Di Maria és Lautaro Martinez volt eredményes az első félidőben, kettejük találata közben pedig született egy hazai gól is, a végeredmény így gyakorlatilag már a 34. percre kialakult. A chileiek a vereségükkel nehéz helyzetbe kerültek a vb-részvételt illetően.
Asunciónban az uruguayiak Luis Suareznek a második félidő elején szerzett góljával gyűjtötték be a három pontot.
Luis Suárez jugando con Uruguay
Eredmények, 15. forduló:
Ecuador-Brazília 1-1 (0-1)
gól: Torres (75.), illetve Casemiro (6.)
Paraguay-Uruguay 0-1 (0-0)
gól: Suarez (50.)
Chile-Argentína 1-2 (1-2)
gól: Brereton (21.), illetve Di Maria (10.), Martinez (34.)
később:
Kolumbia-Peru, Barranquilla 22.00
Venezuela-Bolívia, Barinas 23.00
Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Brazília 36 pont/14 mérkőzés, 2. (és már vb-résztvevő) Argentína 32/14, 3. Ecuador 23/15, 4. Uruguay 19/15, 5. Kolumbia 17/14 (16-17), 6. Peru 17/14 (15-20), 7. Chile 16/15, 8. Bolívia 15/14, 9. Paraguay 13/15, 10. Venezuela 7/14
Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat.