Letartóztatták a Kolumbiai Labdarúgó Szövetség elnökét és fiát is a Copa America döntőjén történt zavargás miatt
Huszonhét személyt, köztük a Kolumbiai Labdarúgó Szövetség elnökét és fiát is letartoztatták a Copa America vasárnapi döntője előtt és alatt történt rendbontásban.
Huszonhét személyt, köztük a Kolumbiai Labdarúgó Szövetség elnökét és fiát is letartoztatták a Copa America vasárnapi döntője előtt és alatt történt rendbontásban.
Fotó: AFP
A miami rendőrség hétfői bejelentése szerint Ramon Jesurunt és fiát, Ramon Jamil Jesurunt azzal vádolják, hogy erőszakos összetűzésbe keveredtek a biztonsági őrökkel. Az argentinok 1-0-s sikerével zárult fináléról ötvenöt szurkolót zártak ki rendbontás miatt. A találkozó a tervezettnél 80 perccel később kezdődött a közönség lassú beengedése miatt.
Sokan jegy nélkül próbáltak meg bejutni a stadionba, emiatt sokáig zárva tartották a kapukat. A címét megvédő és világbajnok Argentína 16. végső diadalával egyedüli csúcstartóvá vált Uruguayt maga mögött hagyva. Kolumbiának - amely a harmadik döntőjét játszotta a Copa Americán - 28 mérkőzésből álló veretlenségi sorozata szakadt meg.
MTI
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-96003c89-cf48-4721-828c-1772716592b4-68-310-310.jpeg)