Bundesliga: a barcelonai megsemmisülés után a Bayern München ellen javítana a Dortmund

A Borussia Dortmund komoly, 4-0-s vereséget szenvedett a Barcelona otthonában, a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A tavalyi döntősnek így nem nagyon van rá esélye, hogy megismételje az előző évi bravúrját, de a hétvégére muszáj összeszedniük magukat, hiszen a Bayern München lesz az ellenfelük.

Spieler von Borussia Dortmund stehen konsterniert auf dem Platz

Fotó: Getty Images

A Dortmund edzője, Niko Kovac eddig még a vereségek után is kiállt a csapatáért, de most neki is elfogyott a türelme és a sajtó előtt kritizálta a játékosait.
Simán kikapott a Dortmund Barcelonában, a 4-0 után már az edző, Niko Kovac sem fogta vissza magát. Szerinte a játékosai egyáltalán nem tartották be a taktikai utasításait, ráadásul egyeseket külön kiemelt a gyenge teljesítményük miatt.
"Megérdemeltük. Lassan kezdtünk, de az első gól után egész jól játszottunk a félidőig. A második félidő viszont teljes katasztrófa lett, fegyelmezetlenek voltunk.
Borzalmas volt a védekezésünk… Elveszítheted a labdát, de utána mindent meg kell tenned, hogy visszaszerezd, nekünk pedig nem sikerült jó döntéseket hoznunk ezekben a szituációkban.
A szélsőink különösen gyengék voltak. Folyamatosan 2-2 elleni szituációkban kellett volna védekezniük, ami nyilván nem könnyű feladat, de ezen a szinten alapvető elvárás, hogy folyamatosan vissza kell mindenkinek zárnia. Ha ezt nem teszed meg, akkor megbüntet az ellenfél.
Nem tudom miért hagyták figyelmen kívül, amiket kértem tőlük, talán azt gondolták, ha néhány métert spórolnak, akkor majd a visszatámadásnál előnyben lesznek. Ennek viszont az lett az eredménye, hogy folyamatosan létszámfölényt tudott kialakítani a Barcelona a széleken, komoly problémáink voltak itt."
A Dortmund az első félidőben komoly helyzeteket is ki tudott dolgozni, de a csatár, Serhou Guirassy egyik alkalommal sem tudott betalálni, az elsőnél le is maradt a beadásról.
"Serhounak be kell lőnie az ilyen helyzeteket, csak bele kellene tennie a belsőjét, de nem ért oda. Bochumban hasonlóan lemaradt, ezek kis dolgok, de a legmagasabb szinten meccseket dönthetnek el."
A csapatkapitány, Emre Can is önkritikusan nyilatkozott a mérkőzést követően.
"Nem volt jó meccsünk, nem voltunk elég kemények az összecsapásokban, a védekezésünkben pedig szétestünk. Ráadásul még nagyon látványos hibákat is vétettünk, amit rögtön meg is büntetett a Barca.
Ezen a szinten sokkal többre lenne szükségünk, a Barca teljesen más kategóriát képviselt ma. Nem is arról kell beszélnünk, hogy vajon elég jó a taktikánk, hanem arról, hogy hajlandó-e mindenki beleadni a 100 százalékot, néha még úgy is, hogy az fájdalmas számunkra."
picture

Sebastian Kehl hadert mit der Niederlage

Fotó: SID

A klub sportigazgatója, Sebastian Kehl viszont arra is felhívta a figyelmet, hogy nem engedhetik meg maguknak, hogy összeessenek, hiszen alig két nap múlva már a Bayern München lesz az ellenfél.
Fájdalmas meccs volt, de nincs idő az önsajnálatra.
Niko Kovac szintén hangsúlyozta, hogy még egyszer nem fordulhat elő, hogy ennyire kiengedjenek.
"A Bayern München hasonló szinten van, mint a Barcelona, a hétvégén sokkal jobban kell védekeznünk."
A Dortmund tehát nem pihenhet egy fordulót sem, hiszen rögtön a listavezető ellen kell pályára lépniük. A Bayern szintén vereséggel zárta a BL-negyeddöntő első meccsét, de az Inter elleni 2-1 korántsem olyan lelombozó eredmény, mint a sárga-feketék megsemmisülése.
A Bundesligában hatalmas a különbség a két csapat között, a bajorok 27 ponttal előzik meg a tradicionális nagy vetélytársukat. A bajnoki éllovasok elleni mérlege legalább kis optimizmusra adhat okot a Ruhr-vidékiek számára.
Az előző 4 meccsükből nem kaptak ki, ebben pedig benne van a müncheniek elleni 1-1-es döntetlen is tavaly novemberből. A csapat középhátvédje, Waldemar Anton szintén kiemelte, hogy most már csak előre szabad tekinteniük.
"Ma még lehetünk dühösek, de aztán tovább kell lépnünk, hiszen jön a Bayern München."
Forrás: eurosport.de
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés