A Liverpool nem tudott élni a helyzeteivel, elődöntőben a Real Madrid

Nánási Antal

Frissítve 15/04/2021 - 19:54 GMT+2

A keddi PSG-Bayern München mérkőzés után szerda este sem unatkozhattunk a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágói során.

Casemiro (links; Real Madrid) senst James Milner (FC Liverpool) um

A hatszoros győztes Liverpool arra vállalkozott, hogy a Madridban összeszedett kétgólos hátrányát hazai környezetben dolgozza le, és életben tartsa a sorozat megnyerése felé táplált reményeit. Míg a Manchester City egygólos előnyről próbálta meg kiharcolni a Guardiola-korszak első BL-elődöntőjét.

Ha nem lenne a COVID-19 járvány, a szerda esti találkozó is vélhetően egy lenne azon különleges európai esték sorában, amelyből oly sokat adott már az európai futballnak az Anfield Road. Európa egyik leghangulatosabb stadionjában a helyi atmoszféra sokszor akár egy gólnyi különbséget is jelent a hazaiak számára, akiket a közönség szinte belehajszol a győzelembe. Az üres lelátók előtt azonban valahogy nem működött ez a tényező.
Pedig a Liverpool úgy kezdte a mérkőzést, ahogyan azt egy Jürgen Klopp edzette, kétgólos hátrányt ledolgozni igyekvő társaságnak kell. Egyedül Thibaut Courtois bravúrjainak köszönhette a Real, hogy tizenegy percnyi játék után még 0-0 volt az állás, a belga kapus ugyanis Mohamed Salah és James Milner próbálkozásait is védeni tudta, meccsben tartva ezzel az övéit. Az angolok szorításából először a huszadik percben szabadult ki a Real, amikor Karin Benzema egy Liverpool hibát kihasználva a félpályánál labdát szerzett, majd azzal egészen a hazaiak tizenhatosáig jutott, lövését azonban a kapufa hárította. A félidő további részében is próbált támadni a Liverpool, amely számára nem a helyzetek kidolgozása, hanem azok értékesítése tűnt a nehezebb feladatnak. A félidőt Salah második komoly helyzete és egy Wijnaldum lövés zárta le, gólt azonban egyik lehetőségből sem sikerült szereznie a Vörösöknek.

Mohamed Salah

A második játékrészt ugyanolyan elánnal kezdte a hazai csapat, mint ahogyan belevetették magukat a mérkőzésbe a kezdő sípszó után. Roberto Firmino a 46. percben éles szögből tesztelte Courtois-t, majd a 48. percben fejjel próbálkozott, de amíg az első lehetőségnél védett a belga kapus, a második próbálkozásnál nem kellett játékba avatkoznia. Ismét a félidő derekánál jegyezhettük fel az első vendég helyzetet, amelyből rögtön két kapura lövés is született. Valverde ugratta ki Vinicius Juniort, akinek a lövésébe önfeláldozóan belevetődött Allison, aki ezt követően a kipattanót is elpöckölte a második hullámban érkező Toni Kroos elől. A félidő derekán Klopp cserékkel próbálta meg növelni csapata támadóerejét, előbb Thiago Alcantara és Diogo Jota, majd Alex Oxlaide-Chamberlain és Xherdan Shaqiri is beállt, gólt azonban végül nem sikerült szereznie a csapatnak. A 0-0-s végeredmény így azt jelenti, hogy a Real Madrid a hazai pályán aratott 3-1-es győzelmével kiejtette a Liverpoolt, és készülhet a Chelsea elleni elődöntős párharcra.

Real-öröm

A lefújást követően Jürgen Klopp értékelte csapata teljesítményét:
„A mai teljesítmény rendben volt, ezt a párharcot nem ma veszítettük el, hanem Madridban. Amennyire ma nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket, az egy kicsit tükrözi a teljes évünket. Jó néhány ilyen meccsünk volt a Premier League-ben is, ahol nyernünk kellett volna, de a helyzeteinket nem tudtuk belőni. Nagyon szeretjük ezt a sorozatot, mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a következő szezonban is itt szerepelhessünk. Készülünk a Leeds elleni hétfői bajnokira, ahol minden erőnket ki kell tennünk a pályára.”
A tavalyi bajnok Liverpool jelenleg a Premier League hatodik helyén áll, hárompontos lemaradásban az utolsó Bajnokok Ligája-kvalifikációs helyet jelenleg elfoglaló West Ham Uniteddel szemben. A BL-búcsút követően James Milner szerint csapatának arra kell koncentrálnia, hogy a bajnokságból hátralévő hét forduló alatt megragadjon a TOP 4-ben.
„A mai tempónkkal elégedettek lehetünk, ettől függetlenül persze, hogy csalódottak vagyunk. Most az a feladatunk, hogy a bajnokságból hátralévő fordulókra abból az intenzitásból építkezzünk, amit ma meg tudtunk magunkból mutatni. Félre kell tenni a csalódottságunkat, hiszen van még feladat előttünk erre a szezonra.”

James Milner

A Real Madriddal már háromszor is Bajnokok Ligáját nyerő Zinedine Zidane elégedetten nyilatkozott a párharc összességét illetően, ugyanakkor tudta, hogy az első mérkőzésen aratott győzelemmel csapata még nem jutott tovább.
„Tudtuk, hogy meg kell ma este szenvednünk a sikerért, és bele is álltunk ebbe. Végül elértük, amiért jöttünk, és készülhetünk a következő körre. Számítottunk rá, hogy a Liverpool nekünk ront a mérkőzés elején, így nem lepett meg az első tizenöt perc kemény rohama. Úgy érzem jól kezeltük a helyzetet, büszke vagyok arra a játékra, amit ma mutattunk.”
A játéknap másik találkozóján a Borussia Dortmund fogadta a Manchester City-t, negyedórányi játékot követően pedig Jude Bellingham révén le is dolgozta az Angliában összeszedett hátrányát. A manchesterieknek azonban sikerült a fordítás, előbb Riyad Mahrez egyenlített büntetőből az 55. percben, majd húsz perccel később Phil Foden lőtte be a győztes gólt. Az angolok ezzel mindkét mérkőzésen le tudták győzni a Dortmundot, ezzel pedig a klub történetében másodszor, a Guardiola-érában viszont először ott vannak a Bajnokok Ligája elődöntőjében. A katalán szakember nagyon boldogan értékelt a lefújást követően:
„Öt éve vagyok itt és négyszer elbuktunk a BL-ben. Nagyon örülök, hogy most tovább tudtunk jutni, ez nagyon fontos a klub minden egyes dolgozójának. A klubunknak nincs gazdag múltja a sorozat ezen szakaszában, úgyhogy azon fogunk dolgozni, hogy mi magunk írjuk meg a történetünket.”

Esultanza di gruppi dei giocatori del City dopo il gol di Mahrez, Borussia Dortmund-Manchester City

A PSG-Manchester City, valamint a Real Madrid-Chelsea elődöntők első mérkőzéseit április 27-28-án játszák, míg a visszavágókra egy héttel később kerül sor. A Bajnokok Ligája döntőjét május 29-én rendezik az isztambuli Atatürk Stadionban, ahova tizenhat évet követően tér vissza az európai elitsorozat fináléja.
Forrás: skysports.com