Utolsó pillanatig nyílt meccsen Kína jutott döntőbe a kosár-vb-n
A kínai válogatott jutott másodikként döntőbe a Sydneyben zajló női kosárlabda-világbajnokságon, miután a pénteki elődöntőben, egy végletekig kiélezett mérkőzésen két ponttal legyőzte a házigazda ausztrál csapatot.
Döntős a kínai válogatott
Fotó: AFP
Női kosárlabda-vb - Kína lesz az amerikaiak ellenfele a döntőben
A két együttes szinte az egész találkozón fej fej mellett haladt, a legnagyobb különbség nyolc pont volt a felek között a kínaiak javára a harmadik negyed elején. A házigazda a záró játékrész hajrájára megfordította a találkozót, de Wang Siyu négy másodperccel a vége előtt értékesített büntetőinek köszönhetően végül a kínaiak örülhettek.
A mérkőzés legeredményesebb játékosa Han Hszü volt, aki 19 pontja mellé begyűjtött 12 lepattanót is. Az ausztráloktól a nyáron az Euroliga-címvédő Sopronba szerződött Ezi Magbegor 12 pontot szerzett.
A kínai csapat 1994 után másodszor játszhat döntőt a világbajnokságon.
Eredmények, elődöntő:
A további program:
szombat:
(MTI)
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-96003c89-cf48-4721-828c-1772716592b4-68-310-310.jpeg)