Hiába tért vissza Lebron, kikapott a Lakers

Publikálva 01/05/2021 - 12:09 GMT+2

Jayson Tatum 60 pontig jutott a Bostonban, akik óriási hátrányból fordítottak

Jayson Tatum

A Boston Celtics 32 pontos hátrányból, az egyéni rekordként 60 pontig jutó Jayson Tatum vezérletével hosszabbítás után 143-140-re legyőzte a vendég San Antonio Spurst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

A Boston pocsékul kezdte a pénteki mérkőzést, az első negyedet 23 ponttal (39-16) bukta el, és a tetemes különbség a folytatásban tovább nőtt. A második negyed közepén kétszer is kialakult a 32 pontos különbség, nem sok jel mutatott a fordulatra. A nagyszünet után azonban mégis új mérkőzés vette kezdetét, fordított szereposztással. A harmadik felvonást 16, a negyediket 13 ponttal nyerte a Celtics, és ezzel kiharcolta a ráadást, amelyben jobbnak bizonyult a vendégcsapatnál.
A fordításban főszerepet játszott Tatum, aki 60 pontjából 21-et a negyedik negyedben, további 10-et pedig a hosszabbításban szerzett. Társaival ellentétben viszont ő már a meccs elején is jól teljesített: az első negyedben csapata 16 pontjából 14 az ő nevéhez fűződött. Tatum az egy meccsen szerzett pontokat tekintve beállította a Larry Bird klubrekordját. A sportág egyik legendás alakja 1985. március 12-én dobott szintén 60 pontot. Tatum legutóbb áprilisban döntötte meg egyéni rekordját, akkor 53-ig jutott a Minnesota ellen.
Hiába tért vissza a Lakersbe pályafutása leghosszabb, 20 meccses kihagyását követően LeBron James - március 20-án szenvedett bokasérülést -, a címvédő otthon kapott ki 110-106-ra a Sacramentótól. James 16 ponttal zárt, de ez kevésnek bizonyult a jól hajrázó, a záró negyedet 14 ponttal megnyerő Kingsszel szemben. A Lakers legutóbbi hat meccsén ötödször szenvedett vereséget, a Kingstől 2018 után kapott ki ismét a Staples Centerben.
Dwight Howard 19, míg Ben Simmons, Joel Embiid és Tobias Harris egyaránt 18 ponttal vette ki a részét a Philadelphia győzelméből, amely 126-104-re kerekedett az Atlanta fölé. A vesztes csapatban a találkozó legeredményesebb játékosaként 32 ponttal zárt Trae Young, a liga pontszerzőinek listáját vezető kosaras - aki sérülés miatt az előző négy meccsen nem volt bevethető állapotban - a szezonban 18. meccsén jutott el 30 pont fölé.
Russell Westbrook ismét tripla duplával zárt - a szezonban 31-szer -, a Cavaliers elleni találkozón 15 pontig, 12 lepattanóig és 11 gólpasszig jutott, a Washington pedig 122-93-ra nyert Clevelandben. Westbrooknak a mostani már karrierje 177. tripla duplája volt, és egyre közelebb kerül a 181-gyel csúcstartó Oscar Robertsonhoz. A Cavaliers sorozatban az ötödik vereségét szenvedte el, a legutóbbi kilenc fellépésén a nyolcadikat. A Wizards legutóbbi 11 összecsapásán tizedik győzelmét aratta.