A Messzi István Sportcsarnokban rendezett összecsapáson remekül kezdett a házigazda, amelyben öt év kihagyás után szerepelt ismét a Real Madrid légiósa, Hanga Ádám.
A magyar válogatottnak látványos kosarakkal sikerült elhúznia 10-2-re a kezdés után. Ez a különbség az első negyed végére megmaradt egy bravúros triplával. A júniusi világbajnoki selejtezőn a spanyolokat legyőző és Eb-társrendező Georgia rövid időre rendezte sorait, felzárkózott, ám a hazaiak változatlanul hatékonyan támadtak (43-33), a szünet előtti hajrá viszont a vendégeké volt.
A fordulást követően a magyarok triplákkal tartották távol a georgiaiakat, állandósult a közel hétpontos magyar előny. A záró felvonásban a vendégek védelme összeállt, sorra szedték a lepattanókat, és három perccel a vége előtt egyenlítettek (82-82). A végjátékban azonban jobban összpontosított a magyar válogatott, és végül nagy csatában diadalmaskodott.