Fegyverneky Zsófia bajnoki negyedik hellyel búcsúzik

Publikálva 08/05/2024 - 19:59 GMT+2

A Szekszárd hazai pályán magabiztosan legyőzte a Sopront a női kosárlabda NB I harmadik helyéért zajló párharc harmadik, utolsó mérkőzésén, így 2-1-es összesítéssel megszerezte a bronzérmet.

Fegyverneky Zsófia - Fotó: Tóth Zsombor/Sopron Basket

Fotó: facebook

A női szezon utolsó élvonalbeli mérkőzését felfokozott várakozás előzte meg, részben két fontos búcsúzó miatt: a 39 éves Fegyverneky Zsófia nemrég bejelentette, hogy visszavonul.
A 136-szoros válogatott klasszis 2011-ben igazolt Pécsről Sopronba, mellyel kilenc bajnoki cím és kilenc Magyar Kupa-győzelem mellett 2022-ben Euroligát nyert.
A hazai kispadon pedig utolsó meccsét dirigálta Djokics Zseljko, a nyolc és fél év után távozó szerb-magyar szakember irányításával a Szekszárd négy bajnoki ezüstérmet és egy Magyar Kupát nyert, Európa Kupa-bronzérmes lett, valamint bejutott az Euroliga csoportkörébe.
Az 1-1-es állásról induló szerdai csata első negyede kiegyenlített küzdelmet hozott, majd a házigazdák hat pontra megléptek. A márciusban Magyar Kupa-győztes Sopron a folytatásban is csak futott az eredmény után, a nagyszünetben pedig főként az amerikai Kathryn Westbeld és Jacinta Monroe kosaraival már 56-43 volt az állás.
Térfélcsere után gyakorlatilag eldőlt a találkozó, mivel a Szekszárd egy 18-7-es rohammal 24 ponttal elhúzott (74-50), a túloldalon leginkább csak a kétszeres Európa-bajnok szerb Jelena Brooks jeleskedett. Gáspár Dávid vezetőedző együttesének a hátralévő időben már nem volt esélye a fordításra, így a tolnaiak nyerték meg a bronzcsatát.
Fegyverneky Zsófia 13 ponttal búcsúzott az élsporttól, a tavaly negyedik Szekszárd bronzéremmel köszönt el Djokics Zseljkótól, az előző nyolc bajnoki aranyat bezsebelő Sopronnak pedig az idén be kellett érnie a negyedik hellyel.